Ciemność nad Ukrainą. NASA pokazała uderzające zdjęcie

Ciemność nad Ukrainą. NASA pokazała uderzające zdjęcie

Ciemność nad Ukrainą. NASA pokazała uderzające zdjęcie
Źródło zdjęć: © ©NASA
Karolina Modzelewska
11.03.2022 14:24, aktualizacja: 26.07.2022 13:22

Zdjęcie opublikowane przez NASA pokazuje Europę nocą. Widać na nim uderzający kontrast pomiędzy oświetlonymi państwami i niemal całkowicie ciemną Ukrainą.

Zdjęcia satelitarne wykonane w ostatnim czasie bardzo dokładnie pokazują, jak ciężka jest sytuacja w Ukrainie. Przykładem jest fotografia opublikowane przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Na zdjęciu wykonanym w nocy widać liczne europejskie państwa, w tym Ukrainę. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można, że państwo, które zostało zaatakowane przez Rosję 24 lutego, wyróżnia się na tle pozostałych krajów.

Polska, Czechy, Węgry, Bułgaria czy Rumunia rozświetlone są ogromną ilością świateł. Z kolei Ukraina przypomina dużą, czarną plamę. Światła widać tylko w niektórych jej częściach. Taka sytuacja jest związana przede wszystkim z trudnościami w dostępie do energii elektrycznej. Rosyjskie wojska zniszczyły sporą część infrastruktury energetycznej.

W piątek ukraińskie państwowe przedsiębiorstwo Enerhoatom poinformowało, że około 945 tys. osób w Ukrainie pozostaje bez prądu. Dodatkowo część Ukraińców nie włącza świateł w nocy, aby nie ułatwiać Rosjanom lokalizacji i ostrzeliwania celów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)