Czy aparaty Sony doczekają się własnej wersji Magic Lantern?

Czy aparaty Sony doczekają się własnej wersji Magic Lantern?

Czy aparaty Sony doczekają się własnej wersji Magic Lantern?
Źródło zdjęć: © © KB
Marcin Watemborski
26.04.2016 10:27, aktualizacja: 26.07.2022 19:05

W mediach fotograficznych pojawiły się informacje o złamaniu zabezpieczeń w aparatach Sony i modernizacji oprogramowania. Czy oprócz prostych zabiegów zobaczymy niedługo rozszerzone funkcje tej serii aparatów?

Informacja o złamaniu zabezpieczeń pojawiła się na portalu sonyalpharumors, którego redaktorzy znaleźli post użytkownika Ma1co, chwalącego się tym, że poradził sobie z ograniczeniem czasowym nagrywania wideo (30 minut) oraz włamał się do menu wyboru języka w kilku modelach Sony Alpha.

Hack działa na zasadzie aplikacji, którą można zainstalować na każdym aparacie, który współpracuje z Sony PlayMemories. Wchodzą w to wszystkie modele Sony A7 oraz kilka modeli aparatów z matrycą APS-C, jak: A5100, A6000, A6300.

Obraz
© © KB

Zainstalowana nakładka usunie ograniczenie czasowe nagrywania wideo oraz pozwoli na manipulacje w menu językowym. O ile pierwsze jest bardzo sensowne, to co do drugiego można mieć wątpliwości, ale chodzi o bezproblemową zmianę języka dla osób, które kupiły aparat za granicą i chciałyby zmienić go na inny.

Musicie pamiętać jednak, że instalując nieautoryzowane przez producenta nakładki narażacie się nie tylko na utratę gwarancji, ale również na zmienienie swojego aparatu w cegiełkę, która może wam służyć co najwyżej jako przycisk do papieru. Na początku istnienia Magic Lantern w niektórych modelach aparatów Canon występowały nieodwracalne szkody, więc pamiętajcie, że działacie na własną odpowiedzialność.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)