Czym grozi złamanie kwarantanny? To jedna z humorystycznych wizji

Czym grozi złamanie kwarantanny? To jedna z humorystycznych wizji

Czym grozi złamanie kwarantanny? To jedna z humorystycznych wizji
Marcin Watemborski
26.03.2020 08:38, aktualizacja: 27.03.2020 12:58

Alssandro Serra z Los Angeles nagrał krótki filmik na temat bieżących wydarzeń. Wiecie – pandemia, kwarantanna, tęsknota za ludźmi. Dotyka to nas wszystkich, ale konsekwencje to nie tylko choroba. Zobaczcie, jak skończyła się historia pary z filmu, uśmiech na twarzy gwarantowany!

W czasie kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 praktycznie każdy odczuwa braki społeczne i szuka kontaktu z innym człowiekiem. Na szczęście mamy ku temu możliwość, dzięki nielimitowanym rozmowom telefonicznym czy komunikatorom wideo – choćby na Facebooku. To świetne rozwiązanie, które umożliwia nam przeczekanie tego trudnego okresu, chociaż nie wszystkim to wystarcza.

Alesandro Serra nagrał krótki filmik ”Breaking Social Distancing” (ang. ”Przełamywanie społecznego dystansowania”), w którym możecie zobaczyć historię pewnej pary, która po rozstaniu nie miała ze sobą kontaktu. Sam tytuł nawiązuje do nazwy zjawiska zachowania bezpiecznej odległości między ludźmi w trakcie pandemii, chociaż przyznaje, że w po polsku brzmi to dość pokracznie, ale mniejsza o to. Historia gra tutaj pierwsze skrzypce.

Covid 19 Film "BREAKING SOCIAL DISTANCING" - BMPCC 4k

W trakcie kwarantanny normalny jest brak kontaktu twarzą w twarz z innymi ludźmi – na tym w końcu polega izolacja. Robimy to w dobrej wierze, ale może być trudno. Wiele osób odzywa się za pośrednictwem komunikatorów i innych dostępnych środków do tych, z którymi nie rozmawia od dawna. Pokazuje to mechanizm działania człowieka, jako istoty społecznej i udowadnia tezę, że naprawdę trudno jest żyć bez kontaktu z innymi.

Jak się domyślacie – pewnie wiele osób będzie łamało zakazy rządowe, ale przyjdzie im za to zapłacić. O ile kara 30 tys. złotych to ”tylko pieniądze”, to może zdarzyć się coś gorszego. Co konkretnie? To pokazał w swoim filmie Alessandro Serra.

Abstrahując od fabuły, do realizacji filmu została wykorzystana kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, a nagranie zostało zrealizowane tuż przed ”lockdownem” Los Angeles, czyli zakazaniem obywatelom wychodzenia z domów. Alessandro sam zadbał o oświetlenie, montaż w Premiere oraz koloryzację w DaVinci Resolve. Jednak przed kamerą go nie zobaczymy – aktorami, którzy użyczyli mu wizerunku byli: Joe Daru oraz Lauren Compton.

Zauważyłem, że ostatnio w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zabawnych filmików i materiałów, które napełniają ludzi pozytywną energią. Niedawno pisałem o filmie 3 chłopaków z Wrocławia, gdzie nie zabrakło motywu papieru toaletowego i makaronu oraz pokazywałem wam zdjęcia z Litwy, na których widać ludzi z uśmiechami na twarzach podczas kwarantanny.

Wychodzi na to, że to dla wielu osób naprawdę nie jest aż tak zły okres. Mamy więcej czasu, by się wyspać, zjeść coś dobrego i nadrobić sprawy, które odwlekaliśmy w naszych kalendarzach. Jako fotografowie również możecie zrobić wiele pożytecznych rzeczy!

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)