Najlepszy film o COVID-19, jaki zobaczysz. Nagrało go 3 chłopaków z Wrocławia

Najlepszy film o COVID-19, jaki zobaczysz. Nagrało go 3 chłopaków z Wrocławia

Najlepszy film o COVID-19, jaki zobaczysz. Nagrało go 3 chłopaków z Wrocławia
Marcin Watemborski
24.03.2020 08:29, aktualizacja: 24.03.2020 09:45

”COVID-10 is coming” to 2,5-minutowy filmik w klimacie zwiastuna filmu akcji. 4 dni zdjęciowe i 1 montażowy wystarczyły, bo zrobić coś naprawdę fajnego – z pomysłem i humorem. Musisz to zobaczyć!

Łukasz, Adrian i Mateusz Kasprzak z Wrocławia nagrali krótki filmik, który po prostu wbija w fotel – świetne kadry, dobry kolor, genialny dźwięk! Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i pomysłowości tej trójki kreatywnych gości. Ich film ma na celu promowanie akcji #ZostańWDomu, nawołującej do ograniczenia wyjść w okresie pandemii. Mnie przekonali!

Trójka braci potrzebowała 2 dni na napisanie scenariusza, 4 na zdjęcia i 1 na montaż. Wychodzi na to, że jak się chce, to można zrobić coś fajnego i oryginalnego, zamiast kolejnych zdjęć pokazujących puste ulice. W produkcji widać zalążki fabuły, przebitki na różnych bohaterów, jest też budowanie napięcia i kilka humorystycznych akcentów, jak przykładowo wymiana papieru toaletowego na makaron. Panowie wpasowali się w obecnie panujące memiczne trendy. Czapki z głów.

COVID-19 is coming - Official Trailer (2020)

Tematem numer jeden we wszystkich mediach – prasie, telewizji, radiu i internecie – jest i przez jakiś czas będzie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Jeśli cały czas będziemy czytać coraz więcej informacji i będziemy zalewani statystykami, nie wróżę nam dobrego samopoczucia. Warto odreagować to wszystko, co świetnie pokazali Łukasz, Adrian i Mateusz.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)