Darmowa wymiana akumulatorów dla niektórych posiadaczy Nikona D500

Darmowa wymiana akumulatorów dla niektórych posiadaczy Nikona D500

Nikon D500
Nikon D500
Źródło zdjęć: © © KB
Marcin Watemborski
03.06.2016 09:36, aktualizacja: 26.07.2022 19:02

Mimo tego, że Nikon D500 jest genialną, profesjonalną lustrzanką, tradycyjnie – muszą być problemy. Producent wydał oficjalne oświadczenie dotyczące żywotności w najnowszym modelu aparatu z matrycą APS-C.

W swoim oficjalnym oświadczeniu, firma Nikon informuje o tym, że baterie w niektórych modelach lustrzanki D500 mogą nie wystarczyć na wykonanie podawanej w specyfikacjach liczby zdjęć. Dzieje się tak, ponieważ do wczesnej linii Nikona D500 dostarczano w zestawie baterię EN-EL15, z serii Li-ion01. Została ona wyprodukowana w 2013 roku i nie była dostosowana do tak wysokiego zużycia energii.

Baterie wyprodukowane po 2013 roku powinny być oznaczone symbolem „Li-ion20”. Te z wcześniejszym (Li-ion01) podlegają wymianie. Producent utrzymuje, że różnica między akumulatorami nie dotyczy ich pojemności, a elektronicznych parametrów rozładowania, które są niezgodne z D500. My w czasie naszych testów takich problemów nie zauważyliśmy, ale też nie wiedzieliśmy o opisanej sytuacji.

Obraz

Jeśli więc zmagacie się z problemami dotyczącymi zasilania w waszej pięćsetce, śmiało udajcie się do najbliższego serwisu Nikona. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą karty gwarancyjnej i dowodu zakupu. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)