DJI Avata wylądował. To kompletnie nowa linia dronów FPV

DJI Avata prezentuje się niezwykle 
 interesująco.
DJI Avata prezentuje się niezwykle interesująco.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Marcin Watemborski

26.08.2022 12:04

DJI Avana to nowy członek rodziny dronów DJI. To urządzeni jest małe, zabezpieczone i aż dziwnie zbliżone do tego, co już widzieliśmy. Jednak jest kilka aspektów, które znacznie go odróżniają od DJI Mini 2.

DJI Avata jest malutkim dronem FPV, który spokojnie zmieści się w ręce. Nie jest rozkładany – jego konstrukcja jest dość zwięzła z ochronnymi zderzakami wokół śmigieł. Jeśli w coś uderzy lub w kogoś wleci jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo poniesienia strat – zarówno pod kątem sprzętu, jak i potencjalnych obrażeń. To bardzo dobry krok. Tego brakowało w linii DJI Mini. 

Nowy dron DJI Avata zdecydowanie przypadnie do gustu tym, dla których DJI FPV jest za duży lub za drogi. To małe urządzenie pozwala na korzystanie z gogli dających widok z perspektywy pierwszej osoby oraz kontrolowanie za pomocą DJI Motion Controllera. Ten ostatni do złudzenia przypomina kontrolery ruchu do konsol gamingowych, lecz to znacznie więcej. 

DJI Avata to nowa linia dronów DJI.
DJI Avata to nowa linia dronów DJI.© mat. prasowe

Na pokładzie DJI Avata znajdziemy 48-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze 1/1,7" z obiektywem o polu widzenia równym 155 stopniom. Kamera jest stabilizowana w jednej osi za pomocą gimbala i pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K/60p. W kwestii zabezpieczeń, zastosowano tu czujniki przeszkód, które mają wykrywać różne obiekty oraz podawać dane o odległości drona od ziemi. Wspomniane wcześniej osłony śmigieł również doskonale ochronią urządzenie jak i ludzi w okolicy. 

Całe urządzenie ma niewielkie wymiary, bo 18 x 18 cm w rzucie górnym i 8 cm wysokości. Jak wspominaliśmy wcześniej, DJI Avata się nie składa, ale jego rozmiary pozwolą na wygodne przenoszenie w torbie. Mały bezzałogowiec wazy 410 gramów, więc podlega już regulacjom prawnym dt. urządzeń powyżej 250 gramów i trzeba na niego mieć zezwolenie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowy dron DJI będzie dostępny w trzech zestawach. W podstawowym z nich znajdziemy jedną baterię, ładowarkę, pokrywę kamery, zapasowe śmigła z śrubami montażowymi oraz kabel USB. Dopiero Fly Smart Combo pozwoli nam na cieszenie się kontrolerem ruchu DJI Motion Controller oraz goglami DJI FPV Goggles V2. Zestaw Avata Pro View Combo zawiera natomiast gogle DJI Goggles V2, czyli inny produkt niż w poprzednim zestawie, mający lepszą specyfikację. 

DJI Avata w zestawie Avata Pro View.
DJI Avata w zestawie Avata Pro View.© mat. prasowe

Podstawowy zestaw kosztuje 629 dolarów (niecałe 3000 złotych). Za najwyższy zestaw ze wszystkimi bajerami przyjdzie nam zapłacić 1388 dolarów, czyli aż 6600 złotych. Interesująca jest nowa polityka DJi mówiąca o tym, że przy zniszczeniu drona do pół doku po zakupie, na nowe urządzenie otrzymamy 50-procentową zniżkę. Oferta obejmuje nas jedynie przy pierwotnym zakupie Fly Smart Combo lub Pro View. 

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)