DJI Mini 3 kręci w 4K/60p, robi zdjęcia 48 Mpix i wiele więcej

DJI Mini 3 kręci w 4K/60p, robi zdjęcia 48 Mpix i wiele więcej

DJI Mini 3 kręci w 4K/60p, robi zdjęcia 48 Mpix i wiele więcej
Marcin Watemborski
11.05.2022 08:32, aktualizacja: 26.07.2022 13:42

Jeśli czekaliście na nową odsłonę najmniejszego drona w rodzinie chińskiego giganta, to możecie odetchnąć z ulgą. DJI Mini 3 właśnie wylądował i niech nie zwiedzie was jego niepozorna wielkość, bo ten maluch umie naprawdę sporo.

DJI Mini 3 to kolejna generacja najmniejszych i najlżejszych dronów chińskiego producenta. Urządzenie waży zaledwie 249 gramów, dzięki czemu w wielu krajach może być wykorzystywany bez zezwolenia czy specjalnych szkoleń (w Polsce trzeba takowe mieć). Mimo jego rozmiaru i wagi, znalazło się miejsce na wiele zaawansowanych funkcji i nowoczesną technologię.

DJI Mini 3 został wyposażony w nową matrycę CMOS o rozmiarze 1/1,3 cala o rozdzielczości 48 Mpix i wielkości pikseli równej 2,4 mikrometra. Nie zabrakło tez podwójnego natywnego ISO, dzięki czemu zdjęcia i filmy w gorszych warunkach oświetleniowych będą miały mniejsze szumy. Obiektyw ma ogniskową odpowiadającą polu widzenia obiektywu 24 mm na pełnej klatce i przysłonę o wartości f/1.7.

DJI - Introducing DJI Mini 3 Pro

Oprócz robienia zdjęć o rozdzielczości 48 Mpix, DJI Mini 3 może nagrywać filmy w maksymalnym rozmiarze 4K/60p oraz wideo 4K HDR w 30 kl./s. Dron oferuje 2-krotne powiększenie cyfrowe w rozdzielczości 4K, 3-krotne w 2,7K oraz 4-krotne w Full HD. Do profili kolorystycznych została dodana krzywa D-Cinelike, które pozwoli na dokładniejszą obróbkę kolorystyczną materiału.

Gimbal z kamera na przodzie drona pozwoli na obracanie modułu o 90 stopni, dzięki czemu możliwe będzie wygodniejsze kręcenie materiałów na potrzeby mediów społecznościowych jak Instagram, Twitter czy TikTok. DJI Mini 3 obsługuje system transmisji danych O3, który pozwala na strumieniowanie wideo Full HD w czasie rzeczywistym na odległość do 12 km.

Obraz

Akumulator Intelligent Flight Battery pozwoli na 34 minuty ciągłego lotu, zaś Intelligent Flight Battery Plus na 47 minut. W przypadku zastosowaniu tego drugiego, waga przekroczy 250 gramów, przez co trzeba będzie mieć na uwadze obostrzenia dotyczące lotów takimi dronami na konkretnym terytorium.

Bardzo interesujące są czujniki położenia DJI Mini 3. W dronie zastosowano po raz pierwszy system składający się z 3 sensorów, które są skierowane na przód, do tyłu oraz w dół, co ma zminimalizować możliwość przypadkowego wpadnięcia na przeszkodę. W połączeniu z systemem APAS 4.0, czujniki pozwolą na bezpieczną pracę w predefiniowanych ustawieniach lotów.

Obraz

Drona DJI Mini 3 można zamówić w przedsprzedaży już teraz. Najtańsza konfiguracja rozpoczyna się od 669 dolarów, czyli niecałych 3000 złotych.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)