DJI Spark - dron wielkości obiektywu już wkrótce

DJI Spark - dron wielkości obiektywu już wkrótce

DJI Spark / DJI Mavic
DJI Spark / DJI Mavic
Marcin Falana
11.04.2017 14:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:33

DJI Spark to mini dron, którego pierwsze zdjęcia wyciekły do sieci. Już niedługo będziemy mogli wziąć ze sobą w plener drona wielkości obiektywu czy lampy reporterskiej.

Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia kolejnego drona, jaki ma zamiar wypuścić DJI. Spark będzie jeszcze mniejszy od drona Mavic Pro, którego DJI zaprezentowało niedawno. DJI jeszcze nie ogłosiło żadnych oficjalnych informacji na temat nowego produktu, jednak po zdjęciach z sieci można wnosić, że właśnie odbywają się testy tego mini drona.

DJI Spark
DJI Spark

DJI rządzi i rozdaje karty, jeżeli chodzi o drony zarówno profesjonalne jak i te dla filmujących i fotografujących amatorów. Seria dronów DJI Phantom spopularyzowała właściwie zjawisko filmowania z powietrza. Jednak Phantom do transportu wymaga specjalnego kufra i właściwie jest już jedynym sprzętem, który zabieramy w plener. Po premierze znacznie mniejszego, składanego Mavica Pro, myśleliśmy, że mamy do czynienia z super poręcznym rozwiązaniem, jednak DJI nie odpuszcza i zamierza wypuścić jeszcze mniejszego drona.

DJI Spark selfie drone hands on #SamiLuo

DJI Spark wygląda podobnie jak Mavic Pro, jednak ze zdjęć trudno stwierdzić czy będzie miał składane ramiona, czy raczej nie. Długość nowego drona to około 15 cm, a rozstaw ramion to 13 cm. Na przedniej ściance znajduje się kamera na gimbalu, który pracuje w dwóch płaszczyznach. Jeżeli Spark będzie oferował przyzwoitą jakość filmów, może stać się ulubionym dronem fotografów, którzy zawsze mają ze sobą co nosić. Teraz trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalną premierę, żeby poznać dokładną specyfikację DJI Sparka.

DJI Spark Takes Off! Hands on video part 2 #SamiLuo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)