Dobro dzieci jest najważniejsze. Senatorowie USA występują przeciwko Facebookowi

Dobro dzieci jest najważniejsze. Senatorowie USA występują przeciwko Facebookowi
Marcin Watemborski

17.09.2021 11:30, aktual.: 26.07.2022 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dopiero co pisaliśmy o artykule Wall Street Journal na temat świadomości Facebooka na temat szkodliwości Instagrama, a już jest ciąg dalszy. Raporty wewnętrzne firmy zainteresowały senatorów. Problem jest o tyle poważny, że Facebook nie podjął żadnych działań, by pomóc dzieciom, którym zaszkodził ich produkt.

The Verge donosi, że senatorowie Richard Blumenthal oraz Marsha Blackburn zapowiedzieli powstanie podkomisji, która zajmie się sprawą Facebooka. Dla przypomnienia – chodzi o szkodliwy wpływ Instagrama na zdrowie psfychiczne najmłodszych. Ostatnio wyszło na jaw, że Facebooka od dawna wiedział, że Instagram (w rękach FB od 2021 r.) doprowadza dzieci do chęci krzywdzenia siebie, innych, a nawet do myśli samobójczych.

[h4]W 2014 roku [url=https://time.com/35701/selfie-addict-attempts-suicide/]pewien chłopiec targnął się na swoje życie[/url], ponieważ był niezadowolony ze swoich selfie na Instagramie. 5 lat później [url=https://www.unilad.co.uk/news/teen-takes-her-own-life-after-conducting-instagram-poll-on-whether-to-live-or-die/]nastolatka popełniła samobójstwo[/url] po tym, jak jej obserwujący w ankiecie na Stories zagłosowali na tak.[/h4]

Senatorowie demokratów zwracają uwagę na to, że nie jest jasne, czy Facebook jest w stanie poradzić sobie z wpływem swojego produktu na dzieci. Najgorsze jest to, że mimo wiedzy na temat złego wpływu Instagrama, władze portalu nie podjęły żadnych kroków, by jakkolwiek poprawić sytuację najmłodszych.

Raporty wewnętrzne Facebooka świadczą o tym, że firma koncentruje się na wzroście za wszelką cenę, mając za nic zdrowie i życie użytkowników, jak donosi Wall Street Journal.

Podkomisja senatu USA zajmie się wyjaśnieniem palącej sprawy. Do jej zadań będzie należało znalezienie dodatkowych źródeł potwierdzających wiedzę Facebooka oraz zebranie zeznań osób, które czują się pokrzywdzone przez medium społecznościowe. Senatorowie wieżą w to, że to dopiero czubek góry lodowej, a prawda i skala zjawiska są znacznie większe.

W maju 2021 roku Blumenthal oraz Blackburn przewodniczyli przesłuchaniu dotyczącemu bezpieczeństwa dzieci w świecie social mediów. Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, został wezwany do przedstawienia raportów na temat najmłodszych. Jednym z powodów tego działania, było ogłoszenie przez Facebooka prac nad wersją Instagrama dla dzieci, która niemal od razu spotkała się z krytyką społeczeństwa.

Projektowi Instagrama dla dzieci sprzeciwiło się 44 prawników. Chęć stłumienia w zarodku pomysłu, który może przerodzić się w instrument pogarszający stan psychiczny dzieci, wydaje się silniejsza niż kiedykolwiek. To nie pierwszy przypadek chęci wstrzymania rozwoju Facebooka i działań monopolistycznych. Marka Zuckerberga czekają kolejne przesłuchania.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer [b]116 123[/b] lub [b]22 484 88 01[/b]. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też [b][url=https://portal.abczdrowie.pl/depresja-mysli-samobojcze-kryzys-psychiczny-gdzie-szukac-bezplatnej-pomocy]TUTAJ[/url][/b].

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)