Doskonałe zdjęcie Księżyca powstało z kadrów różnych faz

Doskonałe zdjęcie Księżyca powstało z kadrów różnych faz
Źródło zdjęć: © © Andrew McCarthy / [Instagram](https://www.instagram.com/cosmic_background/)
Marcin Watemborski

08.05.2020 12:51, aktual.: 08.05.2020 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrew McCarthy zachwyca po raz kolejny. Po tym, jak zaprezentował kadr wybuchu na Słońcu zrobiony ze swojego podwórka, podzielił się najlepszym zdjęciem Księżyca, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Można na nim dostrzec dokładnie strukturę Srebrnego Globu.

Księżyc jest fascynujący. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać pełnię ”Kwiatowego Księżyca” i zachwyciliście nas swoimi kadrami. Jednak nie tylko pełnią człowiek żyje. Obserwacja gwiazd leży w ludzkiej naturze od setek lat. Andrew McCarthy jest przykładem pasjonata z krwi i kości, który poświęca długie godziny na patrzenie w bezkresną czerń nocnego nieba i fotografowanie jego piękna.

Realizacja zdjęcia Księżyca, które widzicie, zajęła Andrew 2 tygodnie. Ten kadr jest złożony z wielu pojedynczych ujęć. Celem fotografa było pokazanie jak największej szczegółowości powierzchni Srebrnego Globu. Obserwował go i fotografował podczas różnych faz, z różnym oświetleniem. W ten sposób udało mu się doskonale pokazać wszelkie wgłębienia na powierzchni naszego naturalnego satelity.

Innym ciekawym przykładem zamiłowania McCarthy’ego jest zdjęcie Księzyca wykonane z 20 000 pojedynczych klatek. To dopiero ogrom pracy, wymagający nie tylko umiejętności, ale i niepohamowanych pokładów cierpliwości.

Więcej zdjęć Andrew znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)