Eksperymentowały z kolorami, by dodać otuchy podczas kwarantanny

Eksperymentowały z kolorami, by dodać otuchy podczas kwarantanny
Źródło zdjęć: © © Angela Garzon / [Instagram](https://www.instagram.com/createwithgusto/)
Marcin Watemborski

21.05.2020 10:00, aktual.: 21.05.2020 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Angela Garzon jest fotografką. Wraz z blogerką modową z San Diego postanowiła stworzyć monochromatyczne sceny z jednym dominującym kolorem, co wcale nie było tak łatwe. Efektem jest interesująca seria ”zdjęć grupowych” z jedną osobą.

Angela Garzon stworzyła projekt polegający na realizacji ”grupowych zdjęć” – na każdym z nich jest powielona kilkukrotnie Sarah Grossman, blogerka modowa. Celem tego zabiegu jest zwrócenie uwagi na izolację i zakaz zgromadzeń. Zamiast się nudzić i rozmyślać nad sensem życia, fotografka postanowiła dać upust swojej kreatywności – oczywiście z zachowaniem wszystkich reguł.

W rezultacie powstało 6 prawie monochromatycznych zdjęć. Na każdym dominuje inny kolor: pomarańczowy, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy oraz żółty. Wszystkie kadry są zrealizowane tak, by nie naruszać zasad dystansowania społecznego oraz innych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 panujących w stanie Kalifornia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Co ciekawe – kolory, które widzicie na zdjęciach są częściowo zasługą Photoshopa. Obie panie szukały scen z dominującymi kolorami jako inspiracji. Tak oto w przypadku zieleni mamy do czynienia z domem blogerki, niebieski samochód był zaparkowany naprzeciw domu, fioletowe schody to też część zabudowy tego samego lokum (w oryginale były brzoskwiniowe). Żółty jeep idealnie pasował do słonecznych zdjęć, a czerwone pranie zostało interesującym tłem do innego kadru. W przypadku pomarańczowego zdjęcia nie zabrakło malutkich kwiatów w tym kolorze oraz płotka. Całości estetyki dopełniła mała świeca dymna.

Szczerze mówiąc podoba mi się ten projekt. W prosty sposób fotografka i blogerka zrobiły serię zdjęć, która nie wymagała od nich aż tak dużego nakładu pracy. Kilka stylizacji, zastana sceneria i pokłady kreatywności zagrały idealnie. Ten przykład pokazuje, że liczy się pomysł, a realizacja przyjdzie bez problemu.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)