Canon wstrzymuje dostawy do Rosji. Nie będzie obiektywów ani aparatów

Canon wstrzymuje dostawy do Rosji. Nie będzie obiektywów ani aparatów
Marcin Watemborski

08.03.2022 12:58, aktual.: 26.07.2022 13:40

Canon jest kolejną fotograficzną firmą, która wstrzymuje swoje działania na terenie Rosji jako odpowiedź na bezpodstawną inwazję na Ukrainę. Sankcje Canon Europe wpłyną znacząco na rynek sprzedaży aparatów i obiektywów.

Canon jest jednym z najważniejszych graczy na rynku fotograficznym. Europejski oddział firmy poinformował, że w związki z nieuzasadnionym atakiem Rosji na Ukrainę, wstrzymuje dostawy wszystkich swoich produktów na teren Federacji Rosyjskiej. Gigant deklaruje, że będzie obserwował dalsze działania.

W oświadczeniu firma Canon podkreśla, że jest głęboko zaniepokojona wojną w Ukrainie wywołaną przez Rosję. Jednocześnie deklaruje solidarność z ukraińskimi pracownikami. Oprócz wstrzymania dostaw do Rosji, Canon informuje o dotacjach na pomoc humanitarną na terenie objętym wojną.

Co więcej, Canon prześle środki nie tylko na Ukrainę, ale również do krajów zaangażowanych w pomoc. Pierwsza na ich liście jest Polska, później zaś: Rumunia, Mołdawia, Czechy, Węgry oraz Słowacja.

Czekamy na rozwój sytuacji i bacznie obserwujemy, czy kolejne firmy fotograficzne podejmą się takich działań. Niedawno wspominaliśmy o marce Quadralite, która zorganizowała specjalną akcję dostarczania produktów na Ukrainę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)