Canon wstrzymuje dostawy do Rosji. Nie będzie obiektywów ani aparatów

Canon wstrzymuje dostawy do Rosji. Nie będzie obiektywów ani aparatów

Canon wstrzymuje dostawy do Rosji. Nie będzie obiektywów ani aparatów
Marcin Watemborski
08.03.2022 12:58, aktualizacja: 26.07.2022 13:40

Canon jest kolejną fotograficzną firmą, która wstrzymuje swoje działania na terenie Rosji jako odpowiedź na bezpodstawną inwazję na Ukrainę. Sankcje Canon Europe wpłyną znacząco na rynek sprzedaży aparatów i obiektywów.

Canon jest jednym z najważniejszych graczy na rynku fotograficznym. Europejski oddział firmy poinformował, że w związki z nieuzasadnionym atakiem Rosji na Ukrainę, wstrzymuje dostawy wszystkich swoich produktów na teren Federacji Rosyjskiej. Gigant deklaruje, że będzie obserwował dalsze działania.

W oświadczeniu firma Canon podkreśla, że jest głęboko zaniepokojona wojną w Ukrainie wywołaną przez Rosję. Jednocześnie deklaruje solidarność z ukraińskimi pracownikami. Oprócz wstrzymania dostaw do Rosji, Canon informuje o dotacjach na pomoc humanitarną na terenie objętym wojną.

Co więcej, Canon prześle środki nie tylko na Ukrainę, ale również do krajów zaangażowanych w pomoc. Pierwsza na ich liście jest Polska, później zaś: Rumunia, Mołdawia, Czechy, Węgry oraz Słowacja.

Czekamy na rozwój sytuacji i bacznie obserwujemy, czy kolejne firmy fotograficzne podejmą się takich działań. Niedawno wspominaliśmy o marce Quadralite, która zorganizowała specjalną akcję dostarczania produktów na Ukrainę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)