Ewolucja człowieka według SI. Wizja naszej przyszłości jest przerażająca

Ewolucja człowieka według sztucznej inteligencji
Ewolucja człowieka według sztucznej inteligencji
Źródło zdjęć: © Instagram | Fabio Comparelli
Konrad Siwik

23.10.2022 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztuczna inteligencja stworzyła animację przedstawiającą jej wizję ewolucji człowieka. Zaawansowana technologia poszła jednak o wiele kroków do przodu i pokazała, co czeka ludzkość w przyszłości, a wyniki przyprawiają o ciarki.

Sztuczna inteligencja w ostatnim czasie robi szybkie postępy, pokazując, co potrafi w różnych dziedzinach. Wielu użytkowników mediów społecznościowych wykorzystuje ją do tworzenia cyfrowych dzieł sztuki wygenerowanych na podstawie milionów obrazów, do których jej sieci neuronowe mają dostęp.

Podczas gdy niektóre z tych obrazów są zabawne, inne malują upiorny obraz rzeczywistości. Fabio Comparelli jest twórcą treści cyfrowych, który postanowił zapytać SI, jak jej zdaniem wygląda ewolucja człowieka. Wynikiem podzielił się na swoim Instagramie.

Wideo z wygenerowanym przez AI dziełem sztuki nie tylko pokazuje różne etapy ewolucji człowieka, ale wykonuje ogromny skok w przyszłość, przewidując, co czeka ludzkość.

Nagrania rozpoczyna się niepozornie. Widzimy na nim siedzącą na drzewie małpę, która z biegiem czasu ewoluuje we współczesnego człowieka. Jednak z każdą następną sekundą animacji nasza przyszłość maluje się w coraz mroczniejszych barwach. Możemy zobaczyć, jak technologia przejmuje władzę i zmienia ludzi najpierw w cyborgi, później w roboty, następnie w jaszczurowatych obcych, by ostatecznie stworzyć jeden wielki superkomputer.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)