Kardashianki bez operacji plastycznych? Sztuczna inteligencja wie, jak by wyglądały

Siostry Kardashian wyglądałyby zupełnie inaczej bez zabiegów upiększających i operacji plastycznych.
Siostry Kardashian wyglądałyby zupełnie inaczej bez zabiegów upiększających i operacji plastycznych.
Źródło zdjęć: © TikTok | Vandahood Live
Marcin Watemborski

13.10.2022 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba każdy zna siostry Kardashian (i Jenner). W świecie celebrytów są wręcz żyjącymi legendami, a reality show opowiadające o ich życiu i perypetiach zyskało miliony widzów na całym świecie. Powszechnie wiadomo, że każda z sióstr coś zmieniła w swoim wyglądzie, ale sztuczna inteligencja pokazała, jak dziś wyglądałyby Kardashianki bez operacji plastycznych ani zabiegów upiększających.

Sztuczna inteligencja potrafi zdziałać cuda. I nie chodzi tu tylko o generatywne sieci neuronowe (GAN) tworzące artystyczne portrety czy krajobrazy, których nigdy nie było, ale również o… odwracanie efektów operacji plastycznych i zabiegów upiększających. Doskonale widać to na przykładzie sióstr Kardashian przerobionych przez SI tak, by pokazać, jak wyglądałyby dzisiaj bez żadnej ingerencji w swoją naturalną urodę. Pojawia się również ich matka - Kris Jenner.

Patrząc na ten filmik, aż trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z tymi samymi osobami. Widać nie tylko zmiany w obrębie ust, nosa czy brwi, ale też oczu czy kształtów twarzy. "Odwrócenie" zmian w urodzie Kardashianek zajęło sztucznej inteligencji aż tydzień. Blogerzy z kanału Vandahood Live wspominają, że wykorzystali do tego trzy różne algorytmy oraz dwa programy graficzne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W przypadku Kylie Jenner, Khloe, Kim oraz Kourtney Kardashian została wykorzystana sztuczna inteligencja Deep Face Lab. Twarze pierwszych dwóch sióstr zostały odtworzone na postawie ich obecnego kształtu i pokazały, jak wyglądałyby dzisiaj, gdyby nie poddały się operacjom. Dwie pozostałe skoncentrowały się na pomniejszych korekcjach w obrębie twarzy oraz odcieniu skóry.

Na potrzeby pokazania oryginalnej urody Kylie, graficy skorzystali dodatkowo z Adobe After Effects i ręcznie zmniejszali policzki. Khloe była wyzwaniem dla różnych programów, m.in. FaceApp oraz sztucznej inteligencji Ebsynth. Programy skoncentrowały się na innych zmianach, lecz głównie na dodaniu objętości twarzy, a zwłaszcza policzkom.

Celem tych działań była ciekawość i chęć pokazania światu, jak mogłyby wyglądać naturalne siostry Kardashian. Jest to istotny czynnik społecznie, tym bardziej, że mnóstwo młodych kobiet bierze je za wzór współczesnego piękna. Czy ma ono polegać na licznych operacjach plastycznych? Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)