Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne

Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne

Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne
Marcin Watemborski
09.04.2020 08:37, aktualizacja: 26.07.2022 14:56

LensCoat to producent maskowań do obiektywów, których chętnie używają fotografowie dzikiej przyrody, by ukryć się w dziczy. Korzystając z dostępnej technologii, firma chwilowo zmienia branżę i wspiera potrzebujących, produkując maski, które mają chronić przed koronawirusem SARS-CoV-2. To piękna inicjatywa!

W dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wiele firm, również z branży fotograficznej, chce pomóc światu. Niedawno powstał fundusz pomocniczy Sony, którego budżet opiewa na 100 mln dolarów, jednak wsparcie finansowe to nie wszystko. W naszej branży są producenci różnych akcesoriów, jak LensCoat. W normalnych warunkach ta firma zajmuje się robieniem ”ubranek” dla obiektywów. Wykorzystują je chętnie fotografowie dzikiej przyrody czy ptaków, by móc lepiej ukryć się w naturze. Oczywiście niektórzy kupują maskowania, bo po prostu im się podobają.

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, firma LensCoat z New Jersey zmieniła branżę i zaczęła produkować maski ochronne. Szwaczki teraz, zamiast robić klawe wdzianka dla obiektywów, szyją na potęgę materiałowe maski, które swoją drogą wyglądają naprawdę nieźle!

Materiały, z których powstają maski, trafiają do LensCoat od darczyńców z lokalnej społeczności. Sytuacja w USA jest o tyle trudna, że szpitale przyjmują nawet maski bez filtrów. Obecnie każda pomoc jest tam potrzebna. Produkty trafiają przede wszystkim do Nowego Joru, który jest epicentrum pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w tej części Stanów Zjednoczonych.

Patrząc na to, co dzieje się na świecie, cieszę się, że branża fotograficzna również niejako może pomóc – choćby w ten sposób. Wciąż najbardziej interesującym przypadkiem wkładu w walkę z pandemią koronawirusa jest holding Fujifilm. Jedna z firm zależnych holdingu zajmuje się produkcją leków, w tym Aviganu, który został polecony przez japoński rząd do walki z chorobą COVID-19, będącą następstwem zakażenia SARS-CoV-2. Ten lek był już wcześniej wykorzystywany podczas epidemii eboli w Afryce, a jego podstawowym przeznaczeniem jest zbijanie gorączki u chorych na grypę.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)