Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne

LensCoat to producent maskowań do obiektywów, których chętnie używają fotografowie dzikiej przyrody, by ukryć się w dziczy. Korzystając z dostępnej technologii, firma chwilowo zmienia branżę i wspiera potrzebujących, produkując maski, które mają chronić przed koronawirusem SARS-CoV-2. To piękna inicjatywa!

Firma LensCoat pomaga podczas pandemii koronawirusa. Szyją maski ochronne
Marcin Watemborski

W dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wiele firm, również z branży fotograficznej, chce pomóc światu. Niedawno powstał fundusz pomocniczy Sony, którego budżet opiewa na 100 mln dolarów, jednak wsparcie finansowe to nie wszystko. W naszej branży są producenci różnych akcesoriów, jak LensCoat. W normalnych warunkach ta firma zajmuje się robieniem ”ubranek” dla obiektywów. Wykorzystują je chętnie fotografowie dzikiej przyrody czy ptaków, by móc lepiej ukryć się w naturze. Oczywiście niektórzy kupują maskowania, bo po prostu im się podobają.

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, firma LensCoat z New Jersey zmieniła branżę i zaczęła produkować maski ochronne. Szwaczki teraz, zamiast robić klawe wdzianka dla obiektywów, szyją na potęgę materiałowe maski, które swoją drogą wyglądają naprawdę nieźle!

Materiały, z których powstają maski, trafiają do LensCoat od darczyńców z lokalnej społeczności. Sytuacja w USA jest o tyle trudna, że szpitale przyjmują nawet maski bez filtrów. Obecnie każda pomoc jest tam potrzebna. Produkty trafiają przede wszystkim do Nowego Joru, który jest epicentrum pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w tej części Stanów Zjednoczonych.

Patrząc na to, co dzieje się na świecie, cieszę się, że branża fotograficzna również niejako może pomóc – choćby w ten sposób. Wciąż najbardziej interesującym przypadkiem wkładu w walkę z pandemią koronawirusa jest holding Fujifilm. Jedna z firm zależnych holdingu zajmuje się produkcją leków, w tym Aviganu, który został polecony przez japoński rząd do walki z chorobą COVID-19, będącą następstwem zakażenia SARS-CoV-2. Ten lek był już wcześniej wykorzystywany podczas epidemii eboli w Afryce, a jego podstawowym przeznaczeniem jest zbijanie gorączki u chorych na grypę.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
ciekawostkiobiektywyInspiracje
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)