Firma Samyang stworzy obiektywy z układem autofokusu dla systemów Canon oraz Nikon

Firma Samyang stworzy obiektywy z układem autofokusu dla systemów Canon oraz Nikon

Firma Samyang stworzy obiektywy z układem autofokusu dla systemów Canon oraz Nikon
Marcin Watemborski
03.10.2016 07:05, aktualizacja: 26.07.2022 18:50

Koreański producent optyki, firma Samyang, jest znana z produkowania manualnych obiektywów, które wyróżniają się wysoką jakością produkowanego obrazu oraz relatywnie niską ceną. Póki co pojawiły się dwa obiektywy z układem autofokusu lecz zostały zaprezentowane z mocowaniem Sony E. Niedługo możemy spodziewać się ich wersji przeznaczonych do innych systemów.

Pierwsze dwa obiektywy firmy Samyang z silnikiem autofokusu to 50 mm f/1.4 oraz 14 mm f/2.8. Oba obiektywy zostały zaprezentowane z mocowaniem Sony E. Jeong Min Shin, odpowiedzialny za planowanie produktu u koreańskiego producenta, powiedział w wywiadzie dla Focus-numerique, że szkła z mocowaniem Canon EF oraz Nikon F są obecnie opracowywane.

Rozpoczęliśmy wdrażanie układu AF z przeznaczeniem dla aparatów z mocowaniem Sony E, obecnie adaptujemy te rozwiązania dla bagnetów Canona oraz Nikona. Wierzymy również w systemy Fujifilm oraz Mikro Cztery Trzecie, lecz nie są one dla nas tak ważne.

Jak więc widzicie, niedługo na rynku mogą pojawić się obiektywy Koreańczyków, które bez problemu podłączymy do innych systemów, niż Sony. Podejrzewam, że będzie to bardzo duży krok wśród niezależnych producentów optyki. Znam wielu fotografów, którzy chwalą sobie wykorzystywanie produktów firmy Samyang, aczkolwiek jestem bardzo ciekawy, jak będzie sprawdzał się układ AF w połączeniu z aparatami współczesnych liderów na rynku.

Obraz

Firma Sigma, po wypuszczeniu pierwszego obiektywu z serii ART – 35 mm f/1.4, spotkała się z krytyką dotyczącą działania układu AF. Dopiero po uaktualnieniu oprogramowania układowego tego szkła zaczęło ono poprawnie funkcjonować, ale i tak szału nie było.

Czy taki sam los spotka Samyanga? Miejmy nadzieję, że dowiemy się już niedługo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)