Fotografia mody, czyli o czym czytamy w czerwcu

Fotografia mody, czyli o czym czytamy w czerwcu

Fotografia mody – czyli o czym czytamy w czerwcu
Fotografia mody – czyli o czym czytamy w czerwcu
Sylwia Mucha
06.06.2012 15:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:32

W tym miesiącu najciekawsze wywiady i artykuły fotograficzne znajdziecie w magazynach nie do końca fotograficznych. Co i gdzie znaleźć? Specjalnie dla Was wyczerpujący przegląd poniżej.

W tym miesiącu najciekawsze wywiady i artykuły fotograficzne znajdziecie w magazynach nie do końca fotograficznych. Co i gdzie znaleźć? Specjalnie dla Was wyczerpujący przegląd poniżej.

Większość amatorów fotografii marzy o fotografowaniu mody. Mimo iż na rynku polskim nie ma żadnego pisma poświęconego w pełni temu zagadnieniu, to w wielu modowych i designerskich pozycjach regularnie pojawiają się świetne wywiady z najlepszymi fotografami mody, a im który odniósł większy sukces, tym więcej swoich sekretów zdradza. Warto je znać! Kolejna ważna rzecz to zdjęcia - pod względem edytorskim polskie magazyny modowe są na najwyższym poziomie, oglądanie ich to czysta przyjemność.

VIVA! MODA (11,99 zł)

Okładkowa sesja Hansa Feurera nie ma nawet odrobiny retuszu. Z tego właśnie słynie autor - wierzy, iż technologia cyfrowa wyrządziła fotografii samo zło. Sam nie ma ani komórki, ani e-maila, ale to wcale nie przeszkadza mu pracować dla "Vogue'a", "Harper's Bazaar" czy tworzyć kalendarz Pirelli. Rzadko pracuje w studio i jeszcze rzadziej używa światła błyskowego. Kocha kobiety i to, w jaki sposób moda pozwala zmieniać im osobowości, dlatego stara się zawsze precyzyjnie dobrać plan do charakteru modelki i kreacji, jaką będzie prezentować. Rozmowę Ilony Rechnio z Hansem Feurerem znajdziecie na stronie 12.

Obraz

Ponadto do obejrzenia w "VIVIE! MODA": sesja Karla Lagerfelda; zdjęcia i rozmowa z Emmą Summerton o tym, jaką trzeba mieć osobowość, by odnieść sukces w fotografii mody, dlaczego tak rewelacyjnie pracuje się z Anją Rubik; tekst Anny Konieczyńskiej m.in. o Polaku – Marku Milewiczu, który jest właścicielem nowojorskiej agencji fotografów mody.

Digital Camera Polska (19 zł)

W czerwcowym numerze "Digital" znajdziemy ciekawy, wakacyjny dodatek o fotografii podróżniczej w poręcznym formacie, idealnym do zabrania na wyjazd. Same praktyczne rady dla początkujących fotografów.

Obraz

Poza tym w numerze: przegląd najmłodszych zdolnych fotografików prezentowanych podczas Fashion Week Poland; kulisy powstawania niekomercyjnego projektu Tomka Albina „Everybody football”, który na świetnym poziomie zrealizował sesję reklamową bez żadnego budżetu, ale z dużą pomocą przyjaciół; sylwetka Paolo Roversiego; rozmowa z dokumentalistką Katarzyną Sagatowską i ciekawy wywiad Olgi Drendy z Aleksandrą Klever, która fotografuje dzieci, ale w sposób całkiem odmienny od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Foto (14,90 zł)

Tym razem numer roślinny. Dużo inspiracji bieżących i tych już pełnoprawnie historycznych. Natura inspirowała wielu fotografów, jednym z najbardziej znanych obecnie twórców czerpiących pełnymi garściami z botanicznej różnorodności jest chociażby David LaChapelle. "Foto" prezentuje florystyczne prace Dietmara Busse i jego niesamowite postaci ludzi kwiatów. Surrealistyczne kompozycje kwiatowe na ciałach modeli sprawiają, że granica między zdjęciem a obrazem malarskim wydaje się zacierać.

Obraz

Inspirującym przykładem dla wiecznych fotomalkontentów, którym ciągle czegoś brakuje, by w końcu zacząć fotografować, jest prezentacja fotografii Magdaleny Wasiczek - w tym roku zdobyła tytuł Fotografa Roku w konkursie International Garden Photographer Of The Year 2012, tworząc swoje bajkowe i poetyckie zdjęcia we własnym ogródku lub na pobliskiej łące. Zanim połamiemy nogi, biegnąc do własnego ogródka, warto przeczytać też wywiad z Pawłem Żakiem o tym, jak fotografować kwiaty i nie popaść przy tym w banał  - „Kwiatobrazy”.

Foto Kurier (16,99 zł)

W "Kurierze" jak zwykle dużo praktycznych porad dla początkujących, wyczerpujący test najnowszego Canona EOS 5D III i artykuł o tym, skąd biorą się te śliczne zdjęcia z reklam aparatów bezlusterkowych. Są prawdziwe? Jeśli tak, to w jaki sposób uzyskać zbliżone efekty.

Obraz

Kolejny odcinek o analogowej fotografii czarno-białej, tym razem m.in. krok po kroku, jak korzystamy z koreksu. Do poczytania wywiad z Rafałem Makielą, twórcą zdjęć podwodnych.

TRENDY. Art of Living (9,90 zł)

Jakąkolwiek fotografią się nie zajmujemy, wypadałoby być na bieżąco z trendami na świecie. Nie chodzi o to, by im się ślepo poddawać, ale by je znać. Warto szukać inspiracji wśród najlepszych. Magazyn "Trendy" w każdym numerze prezentuje sylwetki najbardziej rozchwytywanych fotografów oraz to, co publiczność na całym świecie chce oglądać. W bieżącym numerze przeczytamy historię spotkania i współpracy fenomenalnego duetu Mert&Marcus, który tworzy sesje dla najbardziej znanych domów mody: Louis Vuitton, Givenchy, Armani, Miu Miu, Fendi. Większość tych sesji realizują w swojej wielkiej posiadłości na południowym zachodzie Ibizy. Ich ostatnim kontrowersyjnym przedsięwzięciem była reżyseria czarno-białego homoerotycznego teledysku Madonny „Girl gone wild”.

Obraz

Warto też zajrzeć na stronę jednego z najlepszych nowozelandzkich fotografów – Johna Crawforda, który zrealizował ostatnio serię zdjęć nagich ciał z dużych wysokości - „Aerial Nudes”.Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)