Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę

Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę
Marcin Watemborski

09.12.2019 07:07, aktual.: 26.07.2022 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten filmik pokazuje, że naprawdę trzeba być ostrożnym podczas robienia zdjęć, musimy zawsze mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Bob Capa mówił o tym, że musimy być blisko, by zrobić dobre zdjęcie, ale nie za cenę życia.

Kobieta na filmiku, który możecie zobaczyć niżej, fotografowała lokomotywę Pere Marquette 1225, czyli kolejkę znaną z filmu ”Ekspres Polarny” z 2004 roku. Podczas przejazdu pociąg szarpnął kurtkę kobiety – niewiele brakowało, a znalazłaby się pod torami.

Fotografka była bardzo blisko torów, zdecydowanie za blisko. Możliwe, że fotografowała przy użyciu obiektywu szerokokątnego i nie zdawała sobie sprawy, że stoi prawie na torach. Podczas takich zdjęć, zawsze, ale to zawsze trzeba zorientować się, w jakiej sytuacji jesteśmy, by nie doprowadzić do tragedii.

Na stopklatce widać fragment kurtki kobiety.

Obraz

Ta sytuacja pokazuje, że bezpieczeństwo to podstawa. Wiele razy słyszeliśmy o sytuacjach, gdy ktoś spadł z wysokości, robiąc selfie, naraził kogoś na niebezpieczeństwo podczas fotografowania lub zniszczył dzieło sztuki, bo chciał zrobić zdjęcie. Pamiętajcie, żeby zawsze zachować bezpieczną odległość i nie narażać siebie, ani innych – życie i zdrowie mamy tylko jedno.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)