Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę

Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę

Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę
Marcin Watemborski
09.12.2019 07:07, aktualizacja: 26.07.2022 15:06

Ten filmik pokazuje, że naprawdę trzeba być ostrożnym podczas robienia zdjęć, musimy zawsze mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Bob Capa mówił o tym, że musimy być blisko, by zrobić dobre zdjęcie, ale nie za cenę życia.

Kobieta na filmiku, który możecie zobaczyć niżej, fotografowała lokomotywę Pere Marquette 1225, czyli kolejkę znaną z filmu ”Ekspres Polarny” z 2004 roku. Podczas przejazdu pociąg szarpnął kurtkę kobiety – niewiele brakowało, a znalazłaby się pod torami.

Fotografka była bardzo blisko torów, zdecydowanie za blisko. Możliwe, że fotografowała przy użyciu obiektywu szerokokątnego i nie zdawała sobie sprawy, że stoi prawie na torach. Podczas takich zdjęć, zawsze, ale to zawsze trzeba zorientować się, w jakiej sytuacji jesteśmy, by nie doprowadzić do tragedii.

Na stopklatce widać fragment kurtki kobiety.

Obraz

Ta sytuacja pokazuje, że bezpieczeństwo to podstawa. Wiele razy słyszeliśmy o sytuacjach, gdy ktoś spadł z wysokości, robiąc selfie, naraził kogoś na niebezpieczeństwo podczas fotografowania lub zniszczył dzieło sztuki, bo chciał zrobić zdjęcie. Pamiętajcie, żeby zawsze zachować bezpieczną odległość i nie narażać siebie, ani innych – życie i zdrowie mamy tylko jedno.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)