Fotografowanie rowerzysty z błyskiem na... dronie

Fotografowanie rowerzysty z błyskiem na... dronie

Fotografowanie rowerzysty z błyskiem na... dronie
Źródło zdjęć: © © David Robinson
Marcin Falana
22.11.2016 15:52, aktualizacja: 26.07.2022 18:45

David Robinson to fotograf specjalizujący się w fotografii sportu i akcji. W swoim ostatnim projekcie postanowił wykorzystać generator błyskowy przymocowany do drona.

Miniaturyzacja i rozwój technologii pozwala na rozwiązania, o których wcześniej fotografowie mogli co najwyżej pomarzyć. Tak właśnie zaczęła się ta historia - 2,5 roku temu fotograf, David Robinson zobaczył na imprezie Red Bull’s Equipment Pool mocnego drona, który był w stanie unieść ciężką kamerę RED Starlet. David wpadł na pomysł, żeby przymocować do drona nie kamerę, a generator, który pozwoli mu przebić się przez światło dzienne.

Drone Flash with the Elinchrom ELB 400

Tak powstał zestaw składający się z generatora Elinchrom ELB 400 z główką, który jest zamocowany do drona. Generator z główką waży trochę ponad 1,5 kg.

Obraz
© © David Robinson

Ponieważ fotograf sam jest zapalonym rowerzystą, postanowił wykorzystać swój pomysł w fotografii rowerowej. Dzięki zastosowaniu drona z generatorem mógł umieścić źródło światła wyżej niż na jakimkolwiek statywie. Dzięki takiemu zabiegowi łatwiej oddać naturalne oświetlenie. Modelem został Matt Jones, który specjalizuje się w jeździe po górach.

Obraz
© © David Robinson

Do komunikacji z lampą wykorzystał system Skyport Plus HS, który umożliwia zdalną zmianę parametrów oraz synchronizację z krótkimi czasami.

Obraz
© © David Robinson

Sami oceńcie czy jest to przełomowe osiągnięcie, na pewno jest to ciekawy projekt, który pokazuje, jak można bawić się sprzętem. Sam fotograf ocenił całe przedsięwzięcie jako dość satysfakcjonujące, ale nie wybitne. Od technicznej strony wszystko poszło bardzo dobrze, więc koncepcja się udała. Teraz David zamierza wykorzystać ten pomysł w innych sportach, gdzie efekt może być jeszcze ciekawszy. Wystarczy wyobrazić sobie kilka takich zestawów, które mogą śledzić obiekt i oświetlać go w ruchu.

Obraz
© © David Robinson

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora. Więcej informacji znajdziecie na stronie Elinchrom.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)