Fujifilm instax mini 40 to w rzeczywistości instax 11 w ładnej obudowie

Fujifilm instax mini 40 to w rzeczywistości instax 11 w ładnej obudowie

Fujifilm instax mini 40 to w rzeczywistości instax 11 w ładnej obudowie
Marcin Watemborski
07.04.2021 15:18, aktualizacja: 07.04.2021 18:09

Fujifilm zaprezentowało swój najnowszy aparat natychmiastowy Fujifilm instax mini 40. Praktycznie wszystkie jego funkcje znane są z modelu Fujifilm instax mini 11, ale wyróżnia go wzornictwo. To gratka dla miłośników aparatów w stylu retro.

Fujifilm instax mini 40 bazuje na obiektywie będącym odpowiednikiem ogniskowej 35 mm na pełnej klatce. Korpus utrzymany w estetyce retro automatycznie dobiera ekspozycję, ma wbudowaną lampę błyskową, a na przodzie znalazło się lusterko do kadrowania autoportretów. Właściwie powyższe informacje to wszystko, co jest istotne na temat nowego Fujifilm instax mini 40.

Interesującą nowością są nowe wkłady, które również nawiązują do dawnej estetyki. Są to filmy o nazwie "Contact Sheet", czyli "Stykówka". Tło zdjęcia jest czarne, a na górze i na dole naniesiono pomarańczowe napisy, podobne do tych, które można zobaczyć na stykówkach naświetlanych bezpośrednio z negatywów. Każde ze zdjęć ma na dole podany numer kolejnej klatki oraz czułość ISO 800, zgodną z prawdziwą czułością wkładów instax mini.

Obraz

Fujifilm instax mini 40 będzie dostępny w sprzedaży od 21 kwietnia 2021 roku w cenie 459 złotych. Wkłady "Contact Sheet" pojawią się na półkach tego samego dnia. Ich cena to 43,99 złotych za 10 zdjęć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)