Fujifilm X-T200 i X-A7 jako kamerki. Fuji X Webcam wyjdzie też na Maka

Fujifilm X-T200 i X-A7 jako kamerki. Fuji X Webcam wyjdzie też na Maka

Fujifilm X-T200 i X-A7 jako kamerki. Fuji X Webcam wyjdzie też na Maka
Marcin Watemborski
25.06.2020 10:06, aktualizacja: 25.06.2020 12:06

Wśród producentów sprzętu fotograficznego króluje ostatnio trend na umożliwianie fotografom podłączania ich aparatów jako kamerek internetowych przez kabel USB. Fujifilm kończy testowanie swojego programu: dodaje nowe aparaty i opracowuje wersję na komputery Apple.

Jakiś czas temu zobaczyliśmy program Fujifilm X Webcam, który umożliwia korzystanie z niektórych aparatów w formie kamerki internetowej. Niestety dotychczas oprogramowanie było dostępne jedynie dla komputerów z Windowsem, lecz teraz się to zmieni. Producent zapowiedział, że w połowie lipca 2020 roku Fujifilm X Webcam pojawi się na Maki.

Nie zabrakło też wsparcia dla nowych aparatów. Aktualizacja oprogramowania korpusów Fujifilm X-T200 oraz Fujifilm X-A7 pozwoli na podłączenie ich bezpośrednio do komputera i korzystanie z nich jak z kamerek internetowych bez potrzeby korzystania ze wspomnianego oprogramowania.

FUJIFILM X-A7 / X-T200 Webcam - Spill the Beans - Fuji Guys

Ta funkcjonalność działa na komputerach Apple bez problemu, ale są ograniczenia – maksymalna rozdzielczość to 720p, ale na potrzeby Skype’a, Zooma, Facebooka czy innych platform umożliwiających wideorozmowy będzie wystarczająca. Wystarczy jedynie wybrać z nowego menu opcję działania w trybie kamerki internetowej i cieszyć się obrazem dobrej jakości.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)