Fujifilm X‑T200 i X‑A7 jako kamerki. Fuji X Webcam wyjdzie też na Maka

Fujifilm X-T200 i X-A7 jako kamerki. Fuji X Webcam wyjdzie też na Maka
Marcin Watemborski

25.06.2020 10:06, aktual.: 25.06.2020 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród producentów sprzętu fotograficznego króluje ostatnio trend na umożliwianie fotografom podłączania ich aparatów jako kamerek internetowych przez kabel USB. Fujifilm kończy testowanie swojego programu: dodaje nowe aparaty i opracowuje wersję na komputery Apple.

Jakiś czas temu zobaczyliśmy program Fujifilm X Webcam, który umożliwia korzystanie z niektórych aparatów w formie kamerki internetowej. Niestety dotychczas oprogramowanie było dostępne jedynie dla komputerów z Windowsem, lecz teraz się to zmieni. Producent zapowiedział, że w połowie lipca 2020 roku Fujifilm X Webcam pojawi się na Maki.

Nie zabrakło też wsparcia dla nowych aparatów. Aktualizacja oprogramowania korpusów Fujifilm X-T200 oraz Fujifilm X-A7 pozwoli na podłączenie ich bezpośrednio do komputera i korzystanie z nich jak z kamerek internetowych bez potrzeby korzystania ze wspomnianego oprogramowania.

FUJIFILM X-A7 / X-T200 Webcam - Spill the Beans - Fuji Guys

Ta funkcjonalność działa na komputerach Apple bez problemu, ale są ograniczenia – maksymalna rozdzielczość to 720p, ale na potrzeby Skype’a, Zooma, Facebooka czy innych platform umożliwiających wideorozmowy będzie wystarczająca. Wystarczy jedynie wybrać z nowego menu opcję działania w trybie kamerki internetowej i cieszyć się obrazem dobrej jakości.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)