Fujifilm X Webcam pozwala korzystać z bezlusterkowców jak z kamerek internetowych

Fujifilm X Webcam pozwala korzystać z bezlusterkowców jak z kamerek internetowych
Marcin Watemborski

27.05.2020 07:27, aktual.: 27.05.2020 09:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O powszechnym wykorzystaniu zaawansowanych aparatów cyfrowych w formie kamerek internetowych bez dodatkowych kart wideo jeszcze do niedawna mogliśmy pomarzyć. Fujifilm jest kolejną firmą, która płynie z prądem spełniania oczekiwań użytkowników systemu.

Całkiem niedawno firma Canon pokazała użytkownikom darmowe oprogramowanie, pozwalające wykorzystać lustrzanki i bezlusterkowce jako kamerki internetowe. Dotychczas większość aparatów mogliśmy podłączyć do komputera i przerzucać obraz jedynie za pośrednictwem zewnętrznych kart wideo jak Elgato CamLink 4K.

Dosłownie chwilę temu zobaczyliśmy aparat Sony ZV-1, który nie potrzebuje dodatkowych kabli, a jedynie zwykłego USB, by moc używać go do transmitowania obrazu na żywo. Firma Fujifilm jest kolejnym producentem sprzętu fotograficznego, który zamierza spełnić oczekiwania konsumentów. Właśnie został przedstawiony streaming, do którego wykorzystano aparaty Fujifilm X-T4.

Lista aparatów kompatybilnych z programem Fujifilm X Webcam.
Lista aparatów kompatybilnych z programem Fujifilm X Webcam.

Jeden z członków indyjskiego zespołu firmy Fujifilm, Ashwini Joshi, wspomniał w swojej wypowiedzi, że producent pracuje nad aktualizacją oprogramowania, która pozwoli wykorzystywać korpusy Fujifilm X w formie kamerek internetowych. Wszystko, czego będzie potrzebował użytkownik to jedynie kabel USB. Co ciekawe, kilkanaście godzin po wypowiedzi specjalisty, na stronie Fujifilm X pojawiło się oficjalne oprogramowanie Fujifilm X Webcam, które działa bardzo podobnie do programu Canon Webcam Utility.

Działanie programu możecie sprawdzić samodzielnie, ściągając go ze strony internetowej.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)