Gdzie sprzedawać zdjęcia w internecie? Wybierz sprawdzone strony

Podpowiadamy, gdzie sprzedawać zdjęcia w sieci
Podpowiadamy, gdzie sprzedawać zdjęcia w sieci
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Paulina Gądowska

24.04.2020 13:05, aktual.: 28.04.2020 07:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie wiele osób zarabia za pośrednictwem internetu, rozwijając swoje pasje. Jak jest w przypadku fotografii? Gdzie sprzedawać zdjęcia legalnie? Czym kierować się podczas wyboru strony internetowej? Oto kilka wskazówek.

Coraz częściej słyszy się o zarobkach w internecie, ich wysokość zależy od branży oraz naszych indywidualnych umiejętności. Jeśli więc szukamy sposobu na dorobienie do miesięcznego budżetu domowego, możemy to zrobić m.in. dzięki fotografiom. Gdzie sprzedawać zdjęcia w internecie i co zrobić by nas nie oszukano?

Gdzie sprzedawać zdjęcia w internecie?

Fotografie możemy sprzedawać na serwisach ze stockami. Są to tzw. banki zdjęć, gdzie możemy kupować i sprzedawać nasze prace. Wystarczy jedynie założyć konto zgodnie ze wskazówkami wybranego stocka, wgrać zdjęcia z opisami i gotowe. Teraz musimy poczekać, aż klienci zaczną je kupować oraz pobierać, a my otrzymamy pieniądze na konto.

Ponadto nasze zdjęcia możemy sprzedawać do agencji prasowych, które za np. zdjęcie celebryty w niecodziennej sytuacji mogą zapłacić niemałe sumy. W tym przypadku potrzebne są nam jednak rozległe znajomości, tak by być w stałym kontakcie z agencją. Dość nietypowym sposobem jest również sprzedaż fotografii firmom robiącym np. wydruki dzieł sztuki. Polega ona na sprzedaniu zdjęcia np. wybranego obrazu w świetnej jakości na strony takie jak pikoteka.com.

Do wykonywania zdjęć na sprzedaż nie musimy mieć specjalnego studia fotograficznego. Jednak należy zwrócić uwagę na ich jakość, kolorystykę czy tematykę. Najlepiej sprzedają się zdjęcia, na które w danym momencie jest moda. Na przykład w okresie około wakacyjnym z pewnością klienci będą wybierali jasne, słoneczne fotografie m.in. do reklamy internetowej wczasów all inclusive.

Jakie banki zdjęć są najlepsze?

Zastanawiając się, gdzie można sprzedawać swoje zdjęcia z zyskiem? Musimy dokładnie sprawdzić oferty znanych stocków. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Shutterstock,
  • Istockphoto,
  • Dreamstime,
  • Adobe Stock.

Na co zwrócić uwagę?

Nim zdecydujemy się na konkretny bank, musimy dokładnie sprawdzić jego ofertę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy nasze zdjęcia mogą być sprzedawane wielokrotnie lub jednorazowo. Istotny jest również cennik, który potrafi zaskoczyć stawkami.

W przypadku bardzo znanych i często odwiedzanych stocków stawki są niskie. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli klientów. Decydując się na bank zdjęć oferujący wysokie stawki, musimy liczyć się, że nie zawsze uda nam się sprzedać fotografie.

Przede wszystkim musimy pamiętać, by decydując się na konkretny sposób sprzedaży, należy zwrócić uwagę na branżę, bo to od niej zależy tematyka fotografii.

Jeśli wiemy już gdzie sprzedawać zdjęcia, warto zadbać o dobry sprzęt. Oto poradniki, dzięki którym bez problemu znajdziemy dobry aparat:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)