"Gear guy" to fotograficzna odpowiedź na przebój Billie Eilish

"Gear guy" to fotograficzna odpowiedź na przebój Billie Eilish

"Gear guy" to fotograficzna odpowiedź na przebój Billie Eilish
Źródło zdjęć: © © [Dave Maze / YouTube](https://www.youtube.com/channel/UCXgp79DhuEmQy25AsY2nKQA)
Justyna Kocur-Czarny
02.01.2020 09:42, aktualizacja: 26.07.2022 15:04

Billie Eilish raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej przebój "Bad guy" doczekał się wielu parodii. Dave Maze postanowił stworzyć jego fotograficzną wersję. Jest zaskakująco prawdziwa.

Na pewno znacie ten typ fotografa, którego najłatwiej podsumować zdaniem: więcej sprzętu niż talentu. To osoba, która kolekcjonuje aparaty, obiektywy i akcesoria fotograficzne, nie bardzo przy tym wiedząc jak zrobić z nich użytek. Ślepo podąża za modą, inwestując w coraz to nowsze wynalazki, które później kurzą się na półce. Jest w stanie wyrecytować specyfikację najnowszego modelu, ale niewiele wie na temat kadru i kompozycji.

Dave Maze nie pozostawia suchej nitki na podobnych pozerach. Cały teledysk mocno nawiązuje do oryginału, a tekst parodii łatwo wpada w ucho. YouTuber odnosi się zarówno do fotografów, jak i filmowców, bo w jednej i drugiej grupie znajdziemy podobnych gagatków.

Nadążam za wszystkimi trendami, myślę, że jestem oryginalny. Nie mam w sobie za grosz kreatywności, ale posiadam cały arsenał sprzętu, więc mam to gdzieś. Jesteś wobec mnie zbyt krytyczny. Jestem facetem od sprzętu, kolekcjonuję go, nie za bardzo wiem jak go używać, ale udaję, że się znam.

Sprzęt stanowi ważny element współczesnej fotografii i wielu fotografów ma w swoich zasobach pokaźną kolekcję. Dopóki wiesz jak go używać, do czego jest ci potrzebny i nie mówisz innym, że są gorsi od ciebie, bo mają model sprzed dwóch lat - ta parodia nie jest o tobie.

I'm The Gear Guy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)