I AM Advancing - nowa platforma Nikona do aktualizacji lustrzanek pełnoklatkowych?

I AM Advancing - nowa platforma Nikona do aktualizacji lustrzanek pełnoklatkowych?

I AM Advancing - nowa platforma Nikona do aktualizacji lustrzanek pełnoklatkowych?
Źródło zdjęć: © © [PetaPixel.com](http://petapixel.com/2015/01/08/leakednikonpressreleaserevealsnewprogramadvanceddslrfirmwareupdates/)
Marcin Falana
09.01.2015 13:57, aktualizacja: 13.01.2015 11:43

Nikon w najbliższym czasie ma uruchomić nowy program I AM Advancing, który ma umożliwiać zmianę oprogramowania, która ma wprowadzać nową funkcjonalność do takich lustrzanek jak D750, D810, D800, D800E, D610 i D600.

Pogłoski donoszą, że Nikon idąc śladem Fujifilm, postanowił dać użytkownikom większe możliwość w już istniejących aparatach. Oprogramowanie I AM Advancing ma umożliwiać uaktualnienie oprogramowania, które ma dać użytkownikowi nową funkcjonalność, a nie tylko poprawiać nieduże błędy.

Z informacji prasowej zaplanowanej na 19 stycznia, którą opublikował serwis nikonrummors.com, i PetaPixel.com wynika, że fotografowie będą mogli zarejestrować się za darmo i pobierać nowe oprogramowanie przez trzy lata. Nie jest powiedziane co będzie po tych trzech latach i czy nie będziemy musieli płacić za kolejne wersje oprogramowania.

Częścią oprogramowania będzie nowe okno Update Manager dla Windows i Mac, w którym będziemy na bieżąco informowani o uaktualnieniach i będziemy mogli nimi zarządzać.

Obraz
© © [PetaPixel.com](http://petapixel.com/2015/01/08/leakednikonpressreleaserevealsnewprogramadvanceddslrfirmwareupdates/)

Usługa I AM Advancing będzie obsługiwać pełnoklatkowe lustrzanki D750, D810, D800, D800E, D610 i D600. Wszystkie aparaty otrzymają aktualizację balansu bieli, poza tym pojawiła się nowa funkcja w zakładce Picture Control - Metallic, która ma dawać atrakcyjne zdjęcia z dużym kontrastem.

Zmiany dotyczą również plików RAW - dostępny będzie na żywo nowy histogram RAW i wyświetlanie histogramu dla kanałów RGB używając danych z matrycy.

Poza tym w niższych modelach pojawią się funkcje dotychczas obecne w D810, jak Pictur Control Flat. Nikon D750 otrzyma migawkę elektroniczną na pierwszą kurtyną, która ma wyeliminować wibracje.

Czekamy z niecierpliwością co 19 stycznia zaprezentuje Nikon.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)