Ilford wstrzymuje produkcję materiałów światłoczułych. Rób zapasy, póki są

Ilford wstrzymuje produkcję materiałów światłoczułych. Rób zapasy, póki są

Ilford wstrzymuje produkcję materiałów światłoczułych. Rób zapasy, póki są
Marcin Watemborski
01.04.2020 08:09, aktualizacja: 26.07.2022 14:57

Forma Ilford, jeden z największych producentów materiałów światłoczułych, wstrzymuje swoje linie produkcyjne. Jest to związane z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii. Jeśli potrzebujesz filmów, lepiej kup je teraz.

Kilka dni temu firma Ilford informowała w mediach społecznościowych, że dobrym pomysłem będzie zrobienie zapasów filmów, ale nie wyjaśniała, dlaczego. Teraz już wiemy – produkcja tradycyjnych materiałów światłoczułych została wstrzymana ze względu na obostrzenia i pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii.

Wiemy tyle, że Ilford zawiesił produkcję od 1 kwietnia 2020 roku, ale nie wiemy do kiedy. Póki materiały Ilforda są w sklepach, warto się w nie zaopatrzyć, bo zapewne ceny niedługo pójdą w górę, a nikt z nas nie chce powtórki z tego, co miało miejsce po zaprzestaniu produkcji wkładów natychmiastowych Fujifilm FP-100C. Dla przypomnienia – cena w internecie skoczyła nawet do 300 proc. początkowej!

Ilford miał świadomość, że przymusowe zamknięcie fabryki może nastąpić, więc w ostatnim okresie zwiększył prdukcję swoich popularnych materiałów, jak filmy Ilford FP4 czy HP5, więc przez jakiś czas nie powinno ich zabraknąć w sklepach. Oczywiście wszystko zależy od tego jak długo będą zamknięte linie produkcyjne. Magazyn dystrybucyjny jest, póki co otwarty, a pracownicy zostali przeszkoleni z zasad dystansowania społecznego i zachowują wszelkie środki ostrożności.

Jednocześnie producent materiałów światłoczułych informuje, ze dystrybucja w niektórych krajach może być utrudniona ze względu na obostrzenia wymiany handlowej, jak również mniejszą ilość pracowników. Ilford stawia na bezpieczeństwo i zarząd firmy zdecydował o przeniesieniu możliwie największej ilości zatrudnionych na pracę zdalną.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)