Insta360 One RS zapowiada się doskonale. Może robić zdjęcia 48 Mpix i kręci w 6K

Insta360 One RS zapowiada się doskonale. Może robić zdjęcia 48 Mpix i kręci w 6K
Marcin Watemborski

23.03.2022 12:18, aktual.: 26.07.2022 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sportowe kamerki 360 stopni to gratka dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy uwielbiają dokumentować swoje podróże i wyczyny. Insta360 One RS pozwala na zmianę obiektywów i ma interesującą modułową budowę. To urządzenie może zrewolucjonizować rynek.

Insta360 One RS to kamerka sportowa kierowana do miłośników sportów ekstremalnych. Urządzenie pozwala na przełączanie między widokiem 360 stopni, a normalnym. Na dodatek można wymieniać obiektywy, co przypadnie do gustu amatorom podróży i fotografii sportowej.

Nowa kamerka pozwala na rejestrowanie obrazu w 4K. Matryca światłoczuła w rozmiarze 1/2” zadowoli tych, którym zależy na dużych zdjęciach. Maksymalnie będą one miały rozdzielczość 48 Mpix. Jeśli połączymy to wszystko z nowym systemem stabilizacji obrazu oraz automatyczną poprawą jakości dźwięku, otrzymamy kamerkę będącym nieodłącznym kompanem wypadów na narty, snowboard czy podczas poskramiania fal na desce surfingowej.

Introducing Insta360 ONE RS - Built to Adapt.

Jeśli będziemy chcieli zmienić kąt widzenia z 360 stopni na coś bardziej przystępnego fotograficznie, producent oferuje obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 35 mm dla pełnej klatki. Przysłona f/2.4 sprawdzi się w gorszych warunkach oświetleniowych, ale nie ma co spodziewać się malowniczej głębi ostrości ze względu na małą fizycznie matrycę.

W urządzeniu zostały zastosowane 2 interesujący tryby. Pierwszy nazywa się Active HDR i pozwala na uzyskanie obrazu z rozszerzoną rozpiętością tonalną bez artefaktów. Drugi zaś to 6K Widescreeen, który umożliwi nagrywanie stabilizowanych filmów w rozdzielczości 6K i kinowym stosunku boków 2,35:1. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowej 48-megapikselowej matrycy.

Obraz

Pojawił się również nowy system stabilizacji obrazu o nazwie FlowState Stabilization, który ma zapewnić zawsze prostą linię horyzontu bez względu na pozycję kamerki podczas nagrywania.

Insta360 One RS jest kamerką wodoodporną i zgodną ze standardem IPX8. Ceny urządzenia zaczynają się od 300 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)