Insta360 One RS zapowiada się doskonale. Może robić zdjęcia 48 Mpix i kręci w 6K

Insta360 One RS zapowiada się doskonale. Może robić zdjęcia 48 Mpix i kręci w 6K

Insta360 One RS zapowiada się doskonale. Może robić zdjęcia 48 Mpix i kręci w 6K
Marcin Watemborski
23.03.2022 12:18, aktualizacja: 26.07.2022 13:40

Sportowe kamerki 360 stopni to gratka dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy uwielbiają dokumentować swoje podróże i wyczyny. Insta360 One RS pozwala na zmianę obiektywów i ma interesującą modułową budowę. To urządzenie może zrewolucjonizować rynek.

Insta360 One RS to kamerka sportowa kierowana do miłośników sportów ekstremalnych. Urządzenie pozwala na przełączanie między widokiem 360 stopni, a normalnym. Na dodatek można wymieniać obiektywy, co przypadnie do gustu amatorom podróży i fotografii sportowej.

Nowa kamerka pozwala na rejestrowanie obrazu w 4K. Matryca światłoczuła w rozmiarze 1/2” zadowoli tych, którym zależy na dużych zdjęciach. Maksymalnie będą one miały rozdzielczość 48 Mpix. Jeśli połączymy to wszystko z nowym systemem stabilizacji obrazu oraz automatyczną poprawą jakości dźwięku, otrzymamy kamerkę będącym nieodłącznym kompanem wypadów na narty, snowboard czy podczas poskramiania fal na desce surfingowej.

Introducing Insta360 ONE RS - Built to Adapt.

Jeśli będziemy chcieli zmienić kąt widzenia z 360 stopni na coś bardziej przystępnego fotograficznie, producent oferuje obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 35 mm dla pełnej klatki. Przysłona f/2.4 sprawdzi się w gorszych warunkach oświetleniowych, ale nie ma co spodziewać się malowniczej głębi ostrości ze względu na małą fizycznie matrycę.

W urządzeniu zostały zastosowane 2 interesujący tryby. Pierwszy nazywa się Active HDR i pozwala na uzyskanie obrazu z rozszerzoną rozpiętością tonalną bez artefaktów. Drugi zaś to 6K Widescreeen, który umożliwi nagrywanie stabilizowanych filmów w rozdzielczości 6K i kinowym stosunku boków 2,35:1. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowej 48-megapikselowej matrycy.

Obraz

Pojawił się również nowy system stabilizacji obrazu o nazwie FlowState Stabilization, który ma zapewnić zawsze prostą linię horyzontu bez względu na pozycję kamerki podczas nagrywania.

Insta360 One RS jest kamerką wodoodporną i zgodną ze standardem IPX8. Ceny urządzenia zaczynają się od 300 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)