Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse

Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse

Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse
Krzysztof Basel
27.08.2014 08:22, aktualizacja: 27.08.2014 10:52

Dzięki twórcom Instagrama, możemy nagrywać filmy poklatkowe hyperlapse z ręki przy wykorzytaniu iPhone'a lub iPada.

Po cichu Instagram zaprezentował dzisiaj nową darmową aplikację Hyperlapse from Instagram. Jak nazwa wskazuje, program służy do tworzenia trwających do 45 minut płynnych filmów poklatkowych typu hyperlapse.

Tego typu materiały są ostatnio bardzo popularne. Na Fotoblogii prezentowaliśmy między innymi filmy hyperlapse z Barcelony i stolicy Korei Północnej, a ostatnio także niezwykle dopracowny materiał "Lake of Dreams". Filomy hyperlapse można oczywiście przygotowywać profesjonalnie wykorzystując masę drogiego sprzętu lub amatorsko, jak ekipa DigitalRev. Twórcy aplikacji Instagram proponują jednak o wiele prostsze rozwiązanie, które dla wiele z nas w zupełności wystarczy.

Obraz

Aplikacja Hyperlapse from Instagram jest niezwykle prosta w obsłudze. Nie trzeba się nigdzie rejestrować czy zapisywać do newsletterów. Wystarczy pobrać, uruchomić i wcisnąć spust. Program rejestruje do 45 minut filmu (w iPhone 4 do 10 min.), który następnie można przyśpieszyć w tempie x2, x4, x6, x8, x10 lub x12. Efekt każdego stopnia przyśpieszenia można od razu podejrzeć na ekranie. Aplikacja jest wprawdzie niezwykle prosta, ale też przemyślana.

Obraz

W trakcie nagrywania widać czas nagrywania, ale także czas gotowego filmu, który powstanie po przyśpieszeniu. Po zapisaniu, nagranie można od razu udostępnić na Instagramie czy Facebooku lub zrobić to później z poziomu Rolki aparatu. Program jest wyposażony w system stabilizacji obrazu, który wykorzystuje żyroskop, aby ustalić położenie urządzenia i odpowiednio wystabilizować obraz. Oczywiście, nie jest to stabilizacja optyczna, ale radzi sobie całkiem nieźle.

Program Hyperlapse from Instagram można pobrać w App Store za darmo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)