Jak robić zdjęcia z lampą błyskową? Zobacz darmowy i bardzo rozbudowany kurs

Jak robić zdjęcia z lampą błyskową? Zobacz darmowy i bardzo rozbudowany kurs

Jak robić zdjęcia z lampą błyskową? Zobacz darmowy i bardzo rozbudowany kurs
Marcin Watemborski
08.04.2022 10:22, aktualizacja: 08.04.2022 12:38

Ten filmik od razu możecie dodać do ulubionych i wrócić do niego w wolnej chwili, bo warto. Jeśli zastanawiacie się, jak zacząć robić zdjęcia z lampą błyskową, to to nagranie rozwieje wasze wątpliwości.

Fotografowanie przy wykorzystaniu lampy błyskowej to nie tylko alternatywa dla światła dziennego, ale możliwość stworzenia warunków, jakie w naturze nie mają prawa istnieć. Odpowiednio wykorzystanie oświetlenie błyskowe pozwala zbudować dowolny nastrój, a charakter światła może wydobyć lub ukryć to, co chcemy przedstawić.

Wieli początkujących fotografów zastanawia się, jak robić zdjęcia portretowe przy wykorzystaniu jednej lampy błyskowej. W pierwszym kontakcie z urządzeniem można poczuć się zakłopotanym, ale jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać. Na dodatek do zbudowania domowego studia fotograficznego nie trzeba mieszkać w willi. Można fotografować w małym pomieszczeniu, które posłuży za przyjemne studio.

Flash Photography for Portraits Crash Course 2022

Fotograf Ed Verosky nagrał 1,5-godzinny film i zamieścił go za darmo w internecie. W materiale artysta tłumaczy, jakie są rodzaje lamp błyskowych, czym są modyfikatory, jak je ustawiać, czym jest światło rysujące i odpowiada na mnóstwo innych pytań.

Film jest nagrany w języku angielskim, ale klikając na pierwszą z brzegu ikonkę w zbiorze po prawej stronie włączycie napisy. Ikonka koła zębatego pozwoli wam ustawić język na automatyczne tłumaczenie, dzięki czemu pojawią się napisy po polsku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)