Jak wgrać czcionkę do Photoshopa? Podpowiadamy najprostrzy sposób

Jak wgrać czcionkę do Photoshopa? Podpowiadamy najprostrzy sposób

Jak wgrać czcionkę do Photoshopa? Podpowiadamy
Jak wgrać czcionkę do Photoshopa? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Paweł Ziemiński
10.04.2020 12:54, aktualizacja: 10.04.2020 14:54

Tworząc prace w Photoshopie, chcemy, by były oryginalne. Taki efekt możemy uzyskać, pobierając czcionkę z internetu. Program oferuje nam podstawowe kroje, jednak ma do nich dostęp każdy użytkownik. Jak wgrać czcionkę do Photoshopa z internetu?

Wgrywając czcionki do Adobe Photoshop, z pewnością przekonamy się, że jest to szybki i łatwy proces. Jedyną przeszkodą może być długie wybieranie kroju, spośród tysiąca darmowych rodzajów. Niezależnie od tego, jaki system operacyjny posiada nasz sprzęt, wystarczy jedynie wpisać frazę "pobieranie bezpłatnych czcionek", zdecydować się na konkretny typ i go ściągnąć. Jak wgrać czcionkę do Photoshopa poniżej przedstawiamy proste instrukcje.

Jak dodać czcionkę do Photoshopa w systemie operacyjnym Windows?
  1. Po pobraniu atrakcyjnego kroju musimy zwrócić uwagę na jego format. Przeważnie jest to plik .zip, który po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i wyborze \Wypakuj\ jest gotowy do dalszych działań.
  2. Wypakowany plik będzie miał jedno z popularnych rozszerzeń: .tiff, .otf, .pfm, lub .pbf - to właśnie plik, który pozwoli zainstalować czcionkę.
  3. W tym celu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w plik oraz wybrać opcję \Zainstaluj.
  4. Po wykonaniu tej czynności system automatycznie skopiuje czcionkę do programu Adobe.

Jeśli jednak pobrany krój nadal nie pojawi się w bibliotece czcionek Adobe Photoshop (należy wpisać nazwę czcionki w okienku z nazwami w Photoshopie), musimy zrobić to ręcznie. W tym celu wystarczy wejść w Panel Sterowania → Wygląd i personalizacja → Czcionki i w tym miejscu wkleić plik.

Obraz
© Archiwum prywatne

Jak zainstalować czcionkę w Photoshopie w systemie OS X?

Zanim zainstalujemy wybrane czcionki w systemie OS X, również musimy zwrócić uwagę na rozszerzenie pobranego pliku. Aby uruchomić "Album z czcionkami" firmy Apple, należy po ściągnięciu kliknąć dwukrotnie w plik. Na dole po lewej stronie wybieramy przycisk "Zainstaluj czcionkę" i automatycznie krój zapisuje się w Photoshopie.

Jeśli proces się nie powiedzie bądź mamy do wgrania wiele czcionek, możemy wgrać je ręcznie. Wystarczy wejść do swojej Biblioteki → Czcionki i przeciągnąć nowe pliki. Następnie restartujemy program i nowe kroje powinny się pojawić.

Niezależnie od systemu operacyjnego, na którym pracujemy, w trakcie instalacji program graficzny musi być wyłączony. Jeśli wiemy już jak wgrać czcionkę do Photoshopa, warto skupić się na innych detalach naszej pracy. Zobaczcie również inne poradniki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników Photoshopa:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)