Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie

Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie
11.09.2021 07:53
Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie

11 września 2001 roku doszło do ogromnej tragedii. W wieżowce World Trade Center uderzyły 2 samoloty porwane przez terrorystów. Od czasu zawalenia się bliźniaczych budynków wiele się zmieniło.

9/11 (czyt. nine-eleven lub dziewięć-jedenaście) to numer, a właściwie data, która na stałe zapisała się na kartach współczesnej historii – tym bardziej, że świat dopiero wszedł w XXI wiek. 11 września 2001 roku doszło do zamachu terrorystycznego na bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Oczy całego świata były wówczas zwrócone na USA.

W wyniku zamachu zginęło 2996 osób, a ponad 6000 zostało rannych.

Official 20 Year Time-Lapse - Rebuilding the World Trade Center

Dosłownie chwilę po tym, gdy tumany kurzu opadły, rozpoczęły się prace porządkowe. To, jak wyglądał tamten dzień zobaczycie na historycznych zdjęciach – zwróćcie uwagę koniecznie na kadr otwierający artykuł. Zatytułowano go "Dust Lady", a bohaterką zdjęcia jest Marcy Borders – jedna z osób, które przeżyły atak terrorystyczny na WTC.

Po tym, gdy gruzowisko zostało uprzątnięte, niemal od razu wzięto się za budowanie nowego centrum. Pierwsza wieża nowego World Trade Center została otwarta 3 listopada 2014 roku.

Official 9/11 Memorial Museum Tribute In Time-Lapse 2004-2014

Zmiany miejsca zostały dokładnie pokazane na filmie poklatkowym zarejestrowanym przez EarthCam. Kamera przez 20 lat nagrywała teren WTC. Zobaczymy tu niesamowity postęp technologiczny. Od płaskiego terenu po tętniące życie centrum handlu. Pierwsze klatki zostały zapisane dosłownie kilka dni po tragedii. Kamerę zainstalował na miejscu Brian Cury, jeden z założycieli i ówczesny prezes firmy EarthCam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)