Obiektywy Canon RF to nowa jakość. Szkła EF zostały daleko w tyle

Obiektywy Canon RF to nowa jakość. Szkła EF zostały daleko w tyle

Obiektywy Canon RF to nowa jakość. Szkła EF zostały daleko w tyle
Justyna Kocur-Czarny
18.06.2019 11:10, aktualizacja: 26.07.2022 15:46

Na swoim oficjalnym kanale na YouTube, Canon udostępnił film wyjaśniający przewagę obiektywów z mocowaniem RF, przeznaczonych do pełnoklatkowych bezlusterkowców Canon EOS R oraz RP nad dotychczasowymi szkłami z bagnetem EF do lustrzanek cyfrowych.

W zeszłym roku przy okazji premiery Canona EOS R, firma Canon zaprezentowała obiektywy z nowym mocowaniem. Poprzez zwiększenie średnicy bagnetu oraz skrócenie odległości między soczewką, a matrycą otrzymano lepszą jakość obrazu.

Obraz
© ©YouTube

Film szczegółowo wyjaśnia na czym polega rewolucja w obiektywów stworzonych do bezlusterkowce. Dzięki zmianom w konstrukcji światło wpadające przez obiektyw jest lepiej kontrolowane i pozwala na osiągnięcie lepszej jakości obrazu.

Największą różnicę możemy dostrzec na brzegach kadru. Z użyciem obiektywów RF obraz w tych obszarach jest dużo wyraźniejszy, a aberracje jawnie mniejsze. Budowa i układ soczewek sprawiają, że na zdjęciu nie powstają nieestetyczne odbicia światła, czy zielonkawe poświaty. W soczewkach zastosowano technologię ASC, która ogranicza odbicia światła, duszki i bliki.

Obraz
© ©YouTube
Obraz
© © YouTube

Cztero i pół minutowy film wykorzystuje wysokiej jakości grafiki oraz przykładowe zdjęcia, aby jeszcze lepiej wyjaśnić na czym polega przewaga nowej technologii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)