Kalendarz Lavazza 2019 to genialne instalacje na zdjęciach Ami Vitale

Kalendarz Lavazza 2019 to genialne instalacje na zdjęciach Ami Vitale

Kalendarz Lavazza 2019 to genialne instalacje na zdjęciach Ami Vitale
Źródło zdjęć: © © Ami Vitale / Styczeń
Marcin Watemborski
23.11.2018 11:08, aktualizacja: 23.11.2018 12:08

Kalendarz Lavazza jest bardzo znanym wydawnictwem. Co roku prezentowane ważne historie związane z uprawą kawy. Widzieliśmy już reportaże o małych plantacjach oraz tradycjach przekazywanych z ojca na syna. Najnowsza edycja to niezłe kąski wizualne dla każdego miłośnika sztuki.

Obserwuję kalendarze Lavazza już od 4 edycji. Pamiętam kalendarz na rok 2016, w którym były opowiadane tradycje ”Z ojca na syna”, w kolejnym roku było to zamknięcie trylogii ”Obrońcy Ziemii”, a tegoroczna edycja dotyczyła ważnego tematu 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (programu ONZ) i wizji przyszłości (odpowiadał za nią Platon).

Obraz
© © Ami Vitale / Luty

Kalendarz na rok 2019 również będzie bardzo wyjątkowy. Już na wstępie trzeba zwrócić uwagę na to, że głównodowodzącą przy realizacji była Ami Vitale, znana m.in. ze świetnego materiału o sanktuarium dla pand. Ta fotografka od wielu lat współpracuje z National Geographic i ma dość długą historię związaną z World Press Photo.

Przyszłoroczna edycja kalendarza Lavazza nazywa się ”Good to Earth” i przedstawia 6 instalacji artystycznych, które komponują się z naturalnym krajobrazem 4 kontynentów. Artystami są: Huli, Mantry, Saype, Gomez, Millio oraz Gerady. Rozmieszczenie instalacji zostało wybrane z pomocą Programu Środowiskowego ONZ.

Obraz
© © Ami Vitale / Marzec

Francesca Lavazza, członkini zarządu firmy oraz kuratorka kalendarza zwraca uwagę na to, że cały projekt ma być inspiracją do szanowania środowiska i prace artystów, ujęte przez Ami Vitale mają w tym pomóc. ”Good to Earth” ma poruszyć sumienia ludzi.

Obraz
© © Ami Vitale / Kwiecień

Jako, że przedsięwzięcie ma mobilizować do działania, to możecie wziąć udział w projekcie i pomoc w tworzeniu wirtualnego archiwum fotograficznego. Zróbcie zdjęcia codzienności, w której natura jest traktowana z szacunkiem.

Obraz
© © Ami Vitale / Maj

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Obraz
© © Ami Vitale / Czerwiec
Obraz
© © Ami Vitale / Lipiec
Obraz
© © Ami Vitale / Sierpień
Obraz
© © Ami Vitale / Wrzesień
Obraz
© © Ami Vitale / Październik
Obraz
© © Ami Vitale / Listopad
Obraz
© © Ami Vitale / Grudzień
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)