Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące

Niedawno informowaliśmy o obiektywie 200 m f/2, który przestał być sprzedawany oraz następnych 2 po nim. Okazuje się, że kolejne szkła znikną ze sklepowych półek. To chyba czas najwyższy przenieść się na bezlusterkowce.

Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące
Marcin Watemborski

12.04.2021 | aktual.: 12.04.2021 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon Rumors donosi, że co najmniej 9 kolejnych obiektywów dołączyło do cmentarzyska szkieł lustrzankowych Canona. Wcześniej pisaliśmy o obiektywach: Canon EF 200 mm f/2L IS USM, Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM oraz Canon EF 85 mm f/1.2L USM. Teraz jest to kilka znanych i lubianych ogniskowych, co jest bardzo dziwne.

Obiektywami, które spotkał przykry los zniknięcia ze sklepowych półek są:

Szkła APS-C:

Szkła pełnoklatkowe:

Oprócz wymienionych wyżej obiektywów, niebawem może dołączyć do nich kilka kolejnych znanych konstrukcji:

  • Canon EF 35 mm f/2 IS USM
  • Canon EF 300 mm f/2.8L IS USM II
  • Canon EF 400 mm f/4 DO IS USM II
  • Canon EF 500 mm f/4L IS USM II

Wygląda na to, że Canon wziął się za system bezlusterkowy bardzo poważnie. Skoro wycofywane są kolejne obiektywy przeznaczone do lustrzanek cyfrowych, możemy mieć w głowie tylko jedno – Canon stawia na rozwój systemu Canon EOS R i obiektywów Canon RF, których jest już całkiem sporo. Logicznym jest, że zawężenie oferty handlowej nowego sprzętu, wpłynie na sprzedaż tego dostępnego. Innymi słowy – ludzie będą chętnie wybierali bezlusterkowce, ponieważ będą mogli do nich kupić nowe obiektywy i akcesoria.

Z drugiej strony patrząc, wycofane obiektywy zyskają wyższe ceny na rynku wtórnym jako niemożliwe do kupienia z oficjalnej dystrybucji. Nie spodziewałem się, że na listę trafią znane obiektywy do pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych, jak 14 mm f/2.8 czy 135 mm f/2. W przypadku segmentu APS-C wycofywane zostają popularne obiektywy wśród początkujących fotografów. Czyżby miało to ich skłonić do przejścia na nowe korpusy?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Lustrzanki cyfroweSprzęt fotograficznyobiektywy
Komentarze (2)