Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące

Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące

Kolejne obiektywy Canona do odstrzału. To jest naprawdę niepokojące
Marcin Watemborski
12.04.2021 08:40, aktualizacja: 12.04.2021 10:41

Niedawno informowaliśmy o obiektywie 200 m f/2, który przestał być sprzedawany oraz następnych 2 po nim. Okazuje się, że kolejne szkła znikną ze sklepowych półek. To chyba czas najwyższy przenieść się na bezlusterkowce.

Canon Rumors donosi, że co najmniej 9 kolejnych obiektywów dołączyło do cmentarzyska szkieł lustrzankowych Canona. Wcześniej pisaliśmy o obiektywach: Canon EF 200 mm f/2L IS USM, Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM oraz Canon EF 85 mm f/1.2L USM. Teraz jest to kilka znanych i lubianych ogniskowych, co jest bardzo dziwne.

Obiektywami, które spotkał przykry los zniknięcia ze sklepowych półek są:

Szkła APS-C:

Szkła pełnoklatkowe:

Oprócz wymienionych wyżej obiektywów, niebawem może dołączyć do nich kilka kolejnych znanych konstrukcji:

  • Canon EF 35 mm f/2 IS USM
  • Canon EF 300 mm f/2.8L IS USM II
  • Canon EF 400 mm f/4 DO IS USM II
  • Canon EF 500 mm f/4L IS USM II

Wygląda na to, że Canon wziął się za system bezlusterkowy bardzo poważnie. Skoro wycofywane są kolejne obiektywy przeznaczone do lustrzanek cyfrowych, możemy mieć w głowie tylko jedno – Canon stawia na rozwój systemu Canon EOS R i obiektywów Canon RF, których jest już całkiem sporo. Logicznym jest, że zawężenie oferty handlowej nowego sprzętu, wpłynie na sprzedaż tego dostępnego. Innymi słowy – ludzie będą chętnie wybierali bezlusterkowce, ponieważ będą mogli do nich kupić nowe obiektywy i akcesoria.

Z drugiej strony patrząc, wycofane obiektywy zyskają wyższe ceny na rynku wtórnym jako niemożliwe do kupienia z oficjalnej dystrybucji. Nie spodziewałem się, że na listę trafią znane obiektywy do pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych, jak 14 mm f/2.8 czy 135 mm f/2. W przypadku segmentu APS-C wycofywane zostają popularne obiektywy wśród początkujących fotografów. Czyżby miało to ich skłonić do przejścia na nowe korpusy?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)