Kompakt Canona QL‑D1 w przyszłym tygodniu?

Kompakt Canona QL-D1 w przyszłym tygodniu?
Jacek Siwko

06.02.2011 14:50, aktual.: 06.02.2011 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja dwóch wielkich koncernów (Canon i Nikon) o dominację na rynku w segmencie aparatów kompaktowych z wymienną optyką. Jak podaje Canon Rumors, już za kilka dni zobaczymy nowego Canona typu EVIL.

Po doniesieniach o nowym kompakcie Nikona przyszedł czas na wieści z obozu Canona. Jak podaje strona internetowa Canon Rumors, już w przyszłym tygodniu podczas targów Camera & Photo Imaging Show w Japonii firma Canon może zaprezentować nowy aparat z wymienną optyką.

Na razie znamy tylko nazwę nowego modelu - Canon QL-D1, która bezpośrednio nawiązuje do serii aparatów dalmierzowych Canonet. Stosowane przez nie oznaczenie QL (Quick Load) oznaczało szybkość ładowania materiału światłoczułego do korpusu. Aparaty Canonet nie miały jednak wymiennej optyki, która będzie dostępna w nowym modelu Canona. Warto zaznaczyć, że oznaczenia D1 używa już Epson w swoich cyfrowych dalmierzach R-D1

Dzięki nawiązaniu do historycznej nazwy nowy EVIL Canona będzie pewnie promowany jako aparat łączący tradycję z nowoczesnością. Podobny zabieg marketingowy zastosował Olympus, prezentując modele z legendarnej serii PEN. Urządzenia z wyglądu nawiązują do starych aparatów analogowych, jednak wewnątrz kryje się kompakt systemu Mikro Cztery Trzecie.

Olympusy PEN odniosły jak do tej pory spory sukces na rynku, a firma ciągle poszerza gamę dostępnych modeli. Najwyższy czas, aby po swój kawałek tortu w segmencie aparatów typu EVIL sięgnęli dwaj najwięksi potentaci, czyli Canon i Nikon. Czy nowi gracze będą musieli zaprezentować przełomowe rozwiązanie, aby osiągnąć sukces na rynku zdominowanym przez Panasonica, Olympusa i Sony? Może aparat kompaktowy typu EVIL z matrycą pełnoklatkową? Chyba jeszcze za wcześnie na takie eksperymenty.

Źródło: CANON RUMORS

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)