ProGrade Digital Recovery Pro umożliwi ci odzyskanie utraconych danych

ProGrade Digital Recovery Pro umożliwi ci odzyskanie utraconych danych

ProGrade Digital Recovery Pro umożliwi ci odzyskanie utraconych danych
Anna Rymsza
12.02.2019 11:40, aktualizacja: 26.07.2022 15:57

Przypadkowo skasowane zdjęcia i uszkodzone pliki z filmami to zmora w branży. Do rąk użytkowników trafiło bardzo dobre narzędzie, które pomoże odzyskać utracone dane. Recovery Pro to program do odzyskiwania danych, przygotowany specjalnie dla fotografów i filmowców przez firmę ProGrade Digital, produkującą szybkie karty pamięci i czytniki.

ProGrade Digital Recovery Pro specjalizuje się w odzyskiwaniu zdjęć, filmów i towarzyszących im plików dźwiękowych. Program rozpoznaje formaty multimedialne zapisywane przez popularne kamery i aparaty cyfrowe, w tym prawie 100 formatów RAW-ów (oraz MOV, AVI, MP4, TIF, DNG, NEF, ORF, JPEG i wiele innych). Na liście obsługiwanych producentów sprzętu są: Canon, DJI, GoPro, Nikon, Sony, Panasonic czy Fujifilm . Dane można odzyskiwać zarówno z kart pamięci, jak i obrazów z kopiami zapasowymi. Producent deklaruje, że program poradzi sobie z nośnikami CompactFlash, SDXc, microSDHX/SDXC oraz CFast, nawet jeśli pliki przy zapisie są dzielone na części.

Jak odzyskać dane?

Po uruchomieniu Recovery Pro należy wybrać producenta kamery lub aparatu, którego pliki chcemy odzyskać. Dzięki temu program ma ułatwione zadanie i nie musi testować różnych metod rozpoznawania plików, a odzyskiwanie zajmie mniej czasu. W kolejnym kroku w Recovery Pro należy wskazać kartę pamięci z usuniętymi plikami lub jej obraz, uruchomić wyszukiwanie i poczekać. Jeśli na tym samym nośniku były pliki z różnych aparatów, proces warto przeprowadzić kilkukrotnie z różnymi ustawieniami.

Krok pierwszy: wybór producenta aparatu lub kamery
Krok pierwszy: wybór producenta aparatu lub kamery

Recovery Pro jest łatwy w obsłudze. Jego interfejs trąci myszką, ale dzięki wąskiej specjalizacji jest prawdopodobnie najlepszym programem do odzyskiwania zdjęć i filmów z lustrzanek, bezlusterkowców, kompaktów, dronów i kamer różnej klasy. Program będzie cyklicznie aktualizowany, by obsługiwać najnowsze kodeki i formaty zapisu plików, także 4K, 6K, UHD oraz panoramiczne.

Oznalezione na karcie zdjęcia
Oznalezione na karcie zdjęcia

Wersja próbna

ProGrade Digital udostępnia wersję próbną Recovery Pro dla macOS i Windowsa. W tej wersji program działa bez ograniczeń i można sprawdzić, czy prawidłowo odnajdzie i odtworzy uszkodzone i skasowane pliki. Wersja testowa nie pozwala jednak zapisać odzyskanych zdjęć i filmów.

Pełna wersja programu kosztuje 50 dolarów lub 190 zł rocznie. Można ją kupić z poziomu programu lub w sklepie producenta.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)