Katalog aparatów fotograficznychLeica M10
Leica M10
Leica M10
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 5952 x 3968 px
  • Rozdzielczość matrycy: 24 Mpix
Ocena użytkowników
4.221 ocen
Twoja ocena

Bezlusterkowiec Leica M10 jest aparatem dalmierzowym, który trafił na rynek w 2017 roku. To wysokiej jakości sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów, którego zakup może być jednak poza zasięgiem części użytkowników.

Leica M10 – matryca i procesor

Aparat bezlusterkowy Leica M10 wykorzystuje pełnoklatkową matrycę CMOS 24 Mpix rozdzielczości i jest wspomagana przez procesor MAESTRO II. Sensor nie ma filtra dolnoprzepustowego, a jego czułość ISO to zakres od 100 do 50000. Dalmierzem Leica M10 zrobimy zdjęcia seryjne przy maksymalnie 5kl./s, ale należy wziąć pod uwagę pewne ograniczenia aparatu, które są związane z brakiem systemu AF.

Leica M10 – budowa

Dalmierz Leica M10 wyróżnia się solidną konstrukcją (660 g), do której produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały, wykończenie wykonano z elegancko prezentującej się skóry, a do tego obudowę uszczelniono. Korpus modelu Leica M10 dostępny jest w kolorystyce czarnej i srebrnej.

Bezlusterkowiec został wyposażony we wbudowaną lampę błyskową, jak i umiejscowiony z boku obudowy optyczny wizjer dalmierzowy, a także odchylany, 3-calowy wyświetlacz. Jeśli zaś chodzi o pokrętła i przyciski, Leica M10 to niezwykle minimalistyczny aparat, co pozwala na niezwykle ergonomiczną pracę.

Leica M10 – funkcje

Aparat Leica M10 został wyposażony w Wi-Fi, dzięki czemu na smartfona, laptopa czy tablet można przesyłać zdjęcia w formacie RAW lub zdalnie sterować bezlusterkowcem. Ten model posłuży użytkownikowi jedynie do fotografowania, ponieważ nie jest on wyposażony w funkcję nagrywania filmów.

Leica M10 – dla kogo?

Bezlusterkowiec Leica M10 to aparat stworzony dla dokumentalistów i osób skupiających się na fotografii ulicznej. Nie sprawdzi się jednak, jeśli do niezbędnych dla danego fotografa funkcji należy autofocus. Leica M10 jest aparatem dalmierzowym, na który mogą pozwolić sobie osoby z bardzo zasobnymi portfelami.

Leica M10 – cena

Cena bezlusterkowca Leica M10 w dniu premiery wyniosła 6500 euro za sam korpus, czyli ok. 28 000 zł.

Dane techniczne
ProducentLeica
RodzajAparat bezlusterkowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2017
Cena w dniu premiery6500 euro za korpus
Leica M10 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Leica M10
Artykuły o Leica M10