Magazyn Vogue skrytykowany za okładkę z nagimi siostrami Hadid w niestosownej pozie

Magazyn Vogue skrytykowany za okładkę z nagimi siostrami Hadid w niestosownej pozie01.02.2018 09:47
Magazyn Vogue skrytykowany za okładkę z nagimi siostrami Hadid w niestosownej pozie
Źródło zdjęć: © © Steven Meisel / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BejX8CIHMND/?takenby=britishvogue)

Na okładce marcowego wydania brytyjskiego Vogue’a pojawi się kontrowersyjne zdjęcie sióstr Hadid. Według wielu sugeruje ono kazirodztwo. Pomysł jest niestosowny - zwłaszcza w świetle ostatnich afer seksualnych, które nagłaśniane są w środowisku.

Gdy tylko na Instagramie brytyjskiego Vogue’a ukazało się to zdjęcie, będące zapowiedzią marcowego wydania, w internecie zaczęła się burza. Autorem fotografii jest genialny Steven Meisel. Fala negatywnych komentarzy zalała strony magazynu. Czytelnicy zwracali uwagę na niestosowną pozę modelek, zwłaszcza z tego względu, że są siostrami!

Bardzo znane modelki - Gigi i Bella Hadid - pozują nago bardzo blisko siebie. Komentarze fotografów oraz czytelników koncentrują się wokół tego, że sugerowanie zażyłości między członkami rodziny jest niedopuszczalne. Niektórzy nazywają to ”niesmacznym”, ”oburzającym” czy wręcz ”obrzydliwym”. Oczywiście, są też tacy, którzy bronią okładki, tłumacząc to sztuką i grą formą, która nie sugeruje relacji między dwoma kobietami.

Faktycznie na to zdjęcie można patrzeć dwojako. Patrząc od strony etycznej, muszę uznać je za niestosowne, a nawet wulgarne. Jako fotograf, patrzę na nie jako na grę formą, lecz gdzieś w środku cały czas przemawia przeze mnie kwestia moralności. Takie zdjęcie zdecydowanie nie powinno znaleźć się na okładce najbardziej uznanego magazynu o modzie na świecie.

Taki pomysł dziwi mnie tym bardziej, gdy od ponad roku w środowisku głośno jest o wszelkich aferach seksualnych z fotografami w rolach głównych. Terry Richardson, Mario Testino oraz Bruce Weber już odczuli skutki napiętnowania. Nie rozumiem tej okładki tym bardziej przez to, że na niestosowne sugestie i zachowania seksualne zwracała uwagę Anna Wintour, uprzednia redaktor naczelna brytyjskiego Vogue’a, która obecnie pełni rolę dyrektor artystycznej w grupie Condé Nast – wydawcy Vogue.

Ciekawe, czy pod adresem Stevena Meisela również za jakiś czas zostaną wystosowane zarzuty i Vogue zablokuje jego publikacje, jak w przypadku innych fotografów...

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)