Meyer Optik Görlitz wykupione przez OPC Optics zapowiada nowe obiektywy

Meyer Optik Görlitz wykupione przez OPC Optics zapowiada nowe obiektywy

Meyer Optik Görlitz wykupione przez OPC Optics zapowiada nowe obiektywy
Justyna Kocur-Czarny
02.08.2019 10:02, aktualizacja: 26.07.2022 15:42

Meyer Optik Görlitz odradza się niczym Feniks z popiołów. Po tym jak właściciel marki, firma Net SE ogłosiła bankructwo, nikt nie spodziewał się, że niemiecki producent wróci do gry. Tymczasem zapowiada nową linię obiektywów.

Po tym jak Meyer Optik Görlitz przyznało się, że ich sprzedawany za 3 tys. dolarów (około 11 650 zł) Nocturnus to lekko zmodyfikowany chiński obiektyw wart 850 dolarów (około 3300 zł), raczej nikt nie spodziewał się, że marka odbije się z tego PR-owego kryzysu. Firma ogłosiła bankructwo, a pieniądze ludzi, którzy wsparli ich kampanie na Kickstarterze przepadły. Udziały w Meyerze wykupił jednak OPC Optics i właśnie zapowiada nową serię obiektywów.

W zapowiedzi opublikowanej na stronie internetowej, producent informuje o wznowieniu i rozszerzeniu oferty Meyer Optik Görlitz. Obejmie ono kilka zoptymalizowanych i ponownie zaprojektowanych obiektywów oraz zupełnie nowe szkła. Producent zapowiada, że zoptymalizowane i przeprojektowane obiektywy ukażą się jeszcze w tym roku.

Zapowiedziane obiektywy to:

  • Trioplan 100mm F2.8 II
  • Trioplan 50mm F2.9 II
  • Trioplan 35+ F2.8 II
  • Lydith 30mm F3.5 II
  • Primoplan 58mm F1.9 II
  • Primoplan 75mm F1.9 II

W planie są również zupełnie nowe obiektywy. Cena i dokładna data wprowadzenia ich na rynek nie są jeszcze znane. Producent zapewnia jedynie, że ciężko pracuje nad optymalizacją produkcji i procesów, aby nowe obiektywy mogły być oferowane w realistycznych i atrakcyjnych cenach bez uszczerbku dla jakości i precyzji.

Tyle zapewnień. Jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)