Na Jamajce spadł tęczowy deszcz. Wygląda jak "dostawa Skittlesów"

Na Jamajce spadł tęczowy deszcz. Wygląda jak "dostawa Skittlesów"23.10.2022 19:11
Tęcza wylewa się z chmury na Jamajce
Tęcza wylewa się z chmury na Jamajce
Źródło zdjęć: © Twitter | Mikhail Smith

Mieszkaniec Jamajki był świadkiem niezwykłego widowiska, podczas którego z pojedynczej chmury spadł tęczowy deszcz. Nagraniem z tego wyjątkowego wydarzenia podzielił się na swoim koncie na Twitterze.

Jamajka kojarzy się z jednym z najbardziej barwnych miejsc na świecie. Niemal nieustanne słońce i wysoka temperatura z pewnością sprzyjają pozytywnemu nastawieniu do życia. Nawet tamtejsze chmury wydają się bardziej szczęśliwe niż w innych częściach świata.

Fotograf Mikhail Smith, który mieszka w Falmouth na Jamajce, był świadkiem nietypowego wydarzenia pogodowego, podczas którego z pojedynczej w miarę białej chmury spadł tęczowy deszcz. Ku naszemu szczęściu udało mu się uwiecznić ten wyjątkowy widok. Komentatorzy, którzy zobaczyli film, porównują humorystycznie to wydarzenie do dostawy kolorowych drażetek marki Skittles.

Tęczowy deszcz na Jamajce

Nagranie oraz zdjęcie przedstawiające tęczowy deszcz zostało opublikowane na Twitterze. "Widziałem to dziś rano" – napisał Smith w poście, który poniósł się w sieci w viralowym tempie. Widzimy na nim kłębiastą chmurę, z której zdaje się wylewać tęcza.

Zjawisko ma najprawdopodobniej związek z rozwarstwieniem cumulusa i rozszczepieniem światła słonecznego w pryzmacie wydobywających się kropel wody.

Chmurom kłębiastym, które są bardziej wypiętrzone, często towarzyszą niewielkie opady deszczu. Cumulusy potrafią szybko się przekształcać, a typowy czas życia pojedynczej chmury wynosi 10–30 minut. Tak więc Smith miał niezwykłe szczęście, że dostrzegł i nagrał to niecodzienne widowisko.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)