Zamień swojego Canona w kamerkę internetową. Legalnie i za darmo

Zamień swojego Canona w kamerkę internetową. Legalnie i za darmo

Zamień swojego Canona w kamerkę internetową. Legalnie i za darmo
Źródło zdjęć: © © MH
Marcin Watemborski
04.05.2020 05:55, aktualizacja: 26.07.2022 14:54

Firma Canon zrobiła coś, co powinni zrobić wszyscy producenci. Dzięki darmowemu oprogramowaniu podłączycie swój aparat do komputera i będziecie mogli z niego korzystać, jak ze zwykłej kamerki internetowej. Oczywiście jakość obrazu będzie znacznie lepsza!

W dobie pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 wiele osób szuka ciekawych i dobrze działających rozwiązań do przekazywania obrazu i dźwięku. Widziałem już różne sposoby łączenia aparatu z komputerem – przeważnie było to wykorzystywanie karty ze złączem USB-HDMI jak Elgato CamLink 4K lub kombinowanie z przechwytywaniem obrazu z podglądu kontroli aparatu z poziomu komputera za pomocą różnych programów pokroju OBS Studio.

Canon wychodzi naprzeciw wymaganiom użytkownikom i udostępnia oprogramowanie Canon EOS Webcam Utility w wersji beta. Nie jest to skończone i w pełni gotowe do użytkowania oprogramowanie, ale już funkcjonalne, które zamieni wasz aparat kompaktowy, lustrzankę lub bezlusterkowca w kamerkę internetową.

Canon EOS Webcam Utility Beta Software for Windows

Wystarczy, że podłączycie aparat do komputera za pośrednictwem dołączonego do niego kabla USB, włączycie program i możecie cieszyć się nową funkcjonalnością zaawansowanego sprzętu! To jest coś, na co czekaliśmy od dawna – bez kombinowania, bez wydawania fortuny na dodatkowy sprzęt. Prosto, krótko i na temat.

Wersja beta jest dostępna obecnie tylko dla użytkowników z systemem Windows, z czasem może pojawić się w wersji na komputery Apple i Linuxa, ale producent nie zdradza szczegółów w tej kwestii. Wśród kompatybilnych z oprogramowaniem aparatów znajdziecie takie modele, jak: Canon EOS 1D-X Mark III (oraz Mark II), Canon EOS 5D Mark IV, Canon EOS R, Canon EOS RP, ale też starsze modele – Canon EOS 7D Mark II czy Canon EOS 77D. Załapały się też bezlusterkowce z matrycą APS-C: Canon EOS M6 Mark II, Canon EOS M50 i Canon EOS M200. Nie zabrakło wsparcia dla aparatów kompaktowych: Canon PowerShot G5X Mark II, Canon PowerShot G7X Mark III oraz Canon PowerShot SX70 HS.

Obraz

Wersję beta oprogramowania możecie ściągnąć w pełni legalnie i za darmo ze strony producenta. Bawcie się dobrze!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)