Następca Canona EOS 5D Mark III pod nową nazwą?

Następca Canona EOS 5D Mark III pod nową nazwą?

Następca Canona EOS 5D Mark III pod nową nazwą?
Marcin Watemborski
29.02.2016 08:50, aktualizacja: 09.08.2016 14:40

Od kilku ostatnich dni temperatura na forach internetowych, dotyczących aparatów, stale wzrasta. Ptaszki ćwierkają o tym, że nazwa nowego Canona zostanie pozbawiona charakterystycznego „Mark”. Zobaczcie, czego jeszcze możemy się spodziewać.

Canon 5D Mark III miał swoją premierę 2 marca 2012 roku, więc prawie 4 lata temu. Do dzisiaj jest uznawany za naprawdę dobry sprzęt. Używam go od ponad 2 lat i szczerze mówiąc – nie czuję potrzeby zmiany na inny model. Szybki i celny autofocus, połączony z dobrą jakością obrazu przy wysokim ISO oraz 22-megapikselową matrycą, to wszystko, co jest mi potrzebne, a nawet jeszcze więcej. Chociaż mimo niezawodności „piątki trójki” - kilka opcji można ulepszyć.

Przejściem na wyższy poziom wtajemniczenia będzie zapewne Canon EOS 5D X, czyli sukcesor 5D Mark III, tym razem pozbawiony charakterystycznego „Mark” w nazwie. Wspomniałem o autofokusie, więc muszę przyznać, że byłoby miło zobaczyć w nowej „piątce” zastosowanie technologii Dualpixel CMOS AF, znanej z 1DX Mark II.

Wiele osób zawiodło się brakiem możliwości kręcenia w rozdzielczości 4K, przy prezentacji Canona 80D. Ciekawe, czy teraz spotka nas podobne rozczarowanie...

Podobnie jak w przypadku premiery 5D Mark III – zwolennicy marki spodziewają się i plotkują o drugiej wersji 5DX, przeznaczonej do filmowania. Ich marzeniem jest wrzucenie do korpusu możliwości kręcenia z użyciem Canon Log-a oraz profilu szerokiej rozpiętości tonalnej, dzięki którym płaski obraz będzie w stanie wyciągnąć więcej szczegółów z cieni oraz jasnych partii obrazu. Dałoby to dużo większe możliwości obróbki obrazu. Aparat zapewne będzie posiadał 2 sloty kart pamięci - CFast oraz SD. Pytanie brzmi tylko, czy poradzi sobie z 4K?

Swoją drogą – pamiętacie o tym, że w G7 X Mark II Canon zastosował po raz pierwszy nowy procesor – DIGIC 7? Co ciekawe – ten procesor nie znalazł się w Canonie 80D.

Mamy nadzieję, że nadchodzący wielkimi krokami 5DX będzie potężną maszyną, która sprawdzi się w wielu gatunkach fotografii oraz spotka się z uznaniem filmowców.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)