Natura potrafi zaskakiwać. Zdjęcia, które są tego dowodem

Natura potrafi zaskakiwać. Zdjęcia, które są tego dowodem

Natura potrafi zaskakiwać. Zdjęcia, które są tego dowodem
Źródło zdjęć: © BoredPanda
Karolina Modzelewska
20.12.2021 19:29, aktualizacja: 26.07.2022 14:15

Natura jest źródłem wielu inspiracji, ale też ciekawych odkryć. Część z nich udaje się uwiecznić na zdjęciach – od dziwnie wyglądających zwierząt, przez skomplikowane wzory na zamarzniętej szybie, aż po owoce i warzywa o niecodziennych kształtach.

Natura, która towarzyszy nam niemalże na każdy kroku, często potrafi zaskakiwać. Świadczą o tym zdjęcia przedstawiające wyjątkowe jej twory, będące dziełem fotografów amatorów. Serwis Bored Panda przygotował ich zestawienie, a my prezentujemy najciekawsze z nich.

Zamarznięte szyby dla wielu kierowców są zmorą zimowego okresu. Okazuje się jednak, że nawet pokryta lodem szyba może okazać się prawdziwym arcydziełem. Na poniższym zdjęciu widać wzór, który swoim wyglądem przypomina zaśnieżone górskie szczyty oraz drzewa.

Obraz
© Liamers/BoredPanda

Kolejne z wybranych zdjęć przedstawia kota z wrodzoną wadą genetyczną – polidaktylią. Objawia się ona wykształceniem dodatkowych palców. Koty posiadające więcej niż 18 palców (po 5 na każdej przedniej łapie i po 4 na każdej tylnej) są często nazywane kotami Hemingwaya. Amerykański pisarz i dziennikarz był posiadaczem kota o imieniu Snowball, który cierpiał na polidaktylię. Z biegiem czasu w jego domu pojawiły się kolejne koty z dodatkowymi palcami.

Obraz
© neon_noire/BoredPanda

Innym dowodem na niezwykłe zdolności natury jest zdjęcie pokazującego pomidora w kształcie gumowej kaczki. Gdyby nie intensywny, czerwony kolor, roślinę można by pomylić z popularną zabawką.

Obraz
© SpuddyMcSpud/BoredPanda
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)