Nie tylko Canon EOS R3 pojawił się na Olimpiadzie. Jest też Nikon Z9!

Nie tylko Canon EOS R3 pojawił się na Olimpiadzie. Jest też Nikon Z9!

Nie tylko Canon EOS R3 pojawił się na Olimpiadzie. Jest też Nikon Z9!
Marcin Watemborski
30.07.2021 11:35, aktualizacja: 30.07.2021 13:35

Wygląda na to, że odwieczna walka między Canonem i Nikonem trwa w najlepszy, a już myśleliśmy, że jest spokój. Mimo tego, że to Sony A1 jest pierwszym w pełni profesjonalnym bezlusterkowcem, to na Canona EOS R3 i Nikona Z9 chęć ma niejeden fotograf. Ten drugi w końcu został dostrzeżony w Tokio na Igrzyskach Olimpijskich.

Canon EOS R3 przechodzi testy polowe, o czym wiadomo od dawna. To, że pojawi się na Olimpiadzie w Tokio było bardziej niż oczywiste i faktycznie tak się stało. O używaniu go poinformował fotograf Jeff Cable, na podstawie zdjęć której internauci wyciągnęli informacje o rozdzielczości matrycy.

Wyszło na jaw, że nie tylko Canon sprawdza swojego nadchodzącego flagowca. Na Twitterze portalu Photolari pojawiły się zdjęcia pokazujące bezlusterkowca odpowiadającego estetyką serii Nikon Z z wbudowanym pionowym uchwytem. Nietrudno się domyślić, co to za aparat. Panie i panowie, przed wami Nikon Z9.

Obraz

Mimo tego, że oryginalny post bardzo szybko zniknął z Twittera, internauci zdążyli zapisać zdjęcia na komputerach i opublikować je na forach miłośników marki. O Nikonie Z9 nie można, póki co wiele powiedzieć. Patrząc na tył aparatu można jedynie określić domniemaną ergonomię.

Na zdjęciach zobaczymy dość duży wizjer i przyciski funkcyjne. Czy widać tu coś rewolucyjnego? Niekoniecznie. Czy przyciskologia przypadnie do gustu dotychczasowym użytkownikom systemów Nikona? Patrząc na układ guziczków, pokręteł i dżojstików – nie będą oni mieli większego problemu z obsługą nowego sprzętu. Warto mieć na uwadze, że prawdopodobnie większość z przycisków będzie można spersonalizować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)