Niezwykle rzadka ruda uchatka. Zdjęcia, które rozczulają

Niezwykle rzadka ruda uchatka. Zdjęcia, które rozczulają

Niezwykle rzadki okaz - ruda foka.
Niezwykle rzadki okaz - ruda foka.
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
10.09.2020 10:27, aktualizacja: 26.07.2022 14:45

Uchatki z rudą sierścią rodzą się niezwykle rzadko. Ostatnio taki okaz zauważono u wybrzeży Morza Ochockiego w Rosji. Młode zwierzę może wymagać ludzkiej pomocy, ponieważ jego inność sprawia, że pozostali członkowie stada zaczęli go unikać.

Ruda uchatka (podrodzina fok) od razu rzuca się w oczy na tle pozostałych, ciemnoszarych członków kolonii zamieszkującej u wybrzeży Morza Ochockiego. Zwierzę ma nie tylko rude futro, ale też różowe płetwy i błękitne oczy.

Niezwykła uchatka albinos

Według ekspertów takie foki to rzadkość. Szacuje się, że foki albinosy rodzą się raz na 100 tys. przypadków. Biolog – dr Vladimir Burkanov, który opublikował zdjęcia wyjątkowego zwierzęcia w serwisie społecznościowym Instagram, przyznał, że uchatka, żartobliwie nazywana "brzydkim kaczątkiem" może potrzebować ludzkiej pomocy, bo pozostali członkowie stada zaczynają jej unikać. Ekspert zauważył pierwsze objawy takiego zachowania.

  • Młode wygląda na dobrze odżywione i jest bardzo aktywne, więc jego matka najwyraźniej dała mu dużo mleka – powiedział Burkanov.

Ekspert zaznaczył również, że ruda uchatka nie jest jeszcze ganiana ani gryziona, co byłoby oznaką całkowitego odrzucenia przez stado. Albinosy z reguły mają słaby wzrok i nikłe szanse na pomyślne rozmnażanie, dlatego specjaliści rozważają możliwość odłowienia ssaka i przekazania go do specjalnego ośrodka, jeśli stado go nie zaakceptuje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)