Nik Collection wraca do gry. Nowa wersja od DxO już dostępna

Nik Collection wraca do gry. Nowa wersja od DxO już dostępna

Nik Collection wraca do gry. Nowa wersja od DxO już dostępna
Źródło zdjęć: © © MH / [Tutenhoman](https://www.facebook.com/tutenhoman/)
Monika Homan
07.06.2018 10:57, aktualizacja: 26.07.2022 18:00

DxO wypuściło aktualizację Nik Collection. Nowa, zoptymalizowana wersja jest kompatybilna z najnowszym oprogramowaniem Adobe oraz systemami operacyjnymi.

Nik Collection to pakiet wtyczek do Lightrooma i Photoshopa, który cieszy się sporym uznaniem wśród fotografów. Początkowo należał do Nikona i można go było kupić za 149 dolarów. Później Google wykupiło kolekcję i w 2016 roku można je było pobrać zupełnie za darmo. Rok po tym, w maju 2017, Google ogłosiło, że nie będzie juz wspierać tego projektu. Wszystkie wtyczki działały i można je było pobrać, ale kolejne wersje Photoshopa i Lightrooma mogły stracić kompatybilność.

Obraz
© © Nik Collection / [nikcollection.dxo.com](https://nikcollection.dxo.com/)

Pod koniec 2017 roku Nik Software odkupiła od Google francuska firma DxO i zapowiedziała rozwijanie pakietu. Dziś możemy pobrać nową wersję Nik Collection. Bruno Sayakhom, właściciel produktu w DxO, wyjaśnił, że proces aktualizacji był długi i złożony. Firma musiała odzyskać kod źródłowy i uczynić go kompatybilnym z najnowszymi wersjami produktów Adobe i najnowszymi aktualizacjami Mac OS.

Obraz
© © Nik Collection / [nikcollection.dxo.com](https://nikcollection.dxo.com/)

Nowa wersja Nik Collection jest teraz w pełni funkcjonalna i kompatybilna ze wszystkimi 64-bitowymi platformami Windows i Mac, a także z Adobe Lightroom Classic CC, Photoshop CC 2018 i Photoshop Elements 2017/2018. Aktualizacja jest dostępna w 13 językach, również po polsku. Dodatkowo DxO obiecuje, że na ich stronie pojawią się samouczki.

Obraz
© © Nik Collection / [nikcollection.dxo.com](https://nikcollection.dxo.com/)

Do końca czerwca możecie kupić pakiet w promocyjnej cenie 49.99 zamiast 69 dolarów. W jego skład wchodzi 7 wtyczek : Analog Efex PRO, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro oraz Viveza. Możecie tez wypróbować kolekcję wtyczek dzięki 30-dniowej, darmowej wersji próbnej. Dostępna jest ona na stronie nikcollection.dxo.com.

Obraz
Obraz;
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)