Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO

Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO
Marcin Falana

09.10.2017 11:46, aktual.: 26.07.2022 18:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

DxO Mark opublikowało swój test Nikona D850, który otrzymał najwyższą ocenę w historii testów DxO notując rezultat 100.

DxO Mark nagrodziło Nikona D850 najwyższą oceną jaka otrzymał aparat cyfrowy i znajduje się na czele listy z wynikiem 100. Za nim plasuje się Sony A7R II z wynikiem 98, kolejne aparaty na liście to D810, pełnoklatkowy kompakt Sony RX1R II oraz Pentax K-1.

Obraz

To pierwsza matryca BSI, która znalazła się w aparacie Nikona. Jak widać Nikon wie jak oprogramować sensor, żeby wycisnąć z niego wszystko co się da. DxO chwali D850 głównie za osiągi na najniższych czułościach, na których aparat osiąga rewelacyjne osiągi pod względem dynamiki i reprodukcji kolorów porównywalne z aparatami średnioformatowymi.

“Najmocniejszymi stronami D850 jest rewelacyjna reprodukcja kolorów oraz zakres dynamiczny na najniższej czułości ISO, które plasują go na pierwszym miejscu wśród wszystkich komercyjnie dostępnych aparatów, które przetestowaliśmy. Oferując wyjątkową dynamikę 14,8 EV oraz głębię kolorów na poziomie 26,4 bitów na natywnej czułości ISO, D850 idealnie nadaje się do fotografii krajobrazowej, studia, portretu, a także dla fotografów komercyjnych i reklamowych, którzy szukają najwyższej jakości obrazu do dużych publikacji i reprodukcji.”

Nie wszystko jednak prezentuje się tak dobrze i pod względem osiągów w słabszym oświetleniu na wyższych czułościach ISO D850 już nie jest pionierem, jednak ustępuje konkurencji nieznacznie, co biorąc pod uwagę dużą rozdzielczość i związaną z tym wielkością piksela i tak, według DxO Mark, jest bardzo dobrze.

Oczywiście trzeba pamiętać, że DxO Mark koncentuje się tylko na osiągach matrycy i w tym kontekście trzeba traktować ich testy. Nie ma w nich mowy o ergonomii, fotografowaniu, czy szybkości działania. Takie informacje znajdziecie w naszym teście Nikona D850.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)