Nikon ma problemy z produkcją. To powód wstrzymania dostaw obiektywów

Nikon ma problemy z produkcją. To powód wstrzymania dostaw obiektywów
Marcin Watemborski

21.05.2021 07:30, aktual.: 21.05.2021 09:30

Niedawno informowaliśmy o obiektywach Nikona, które mogą zniknąć z półek lub już zniknęły po cichu. Producent postanowił skomentować sytuację i nie wygląda to różowo.

Na japońskiej stronie internetowej Nikona pojawiła się informacja dotycząca problemów związanych obiektywem AF-S Nikkor 180-400 mm f/4E FL ED VR przeznaczonym do lustrzanek cyfrowych. Przeczytamy w niej, że producent wstrzymuje zamówienia na wspomniany obiektyw od piątku, 21 maja 2021 roku.

Powodem są problemy produkcyjne, ale nie wiemy dokładnie o co chodzi. Nikon w oświadczeniu wspomina, że firma będzie obserwowała sytuację rynkową i zrobi wszystko, co w jej mocy, by dostarczyć obiektyw do zainteresowanych możliwie najszybciej. W dużym skrócie mówiąc – oświadczenie nie wyjaśnia niczego, a jedynie zwraca uwagę na problemy.

W obecnej sytuacji Nikona, każda kolejna informacja o kłopotach nie napawa optymizmem. Miniony rok kapitałowy firma zamknęła ze stratą rzędu 720 milionów dolarów. Dla porównania Canon był 612 milionów na plusie. Idąc dalej – Nikon zamknął niektóre swoje fabryki w Japonii i przeniósł produkcję do Tajlandii, gdzie jest taniej. Innym szukaniem oszczędności są zwolnienia.

Sytuacja firmy Nikon jest zastanawiająca i zdecydowanie należy ją śledzić myśląc o inwestowaniu w nowy system fotograficzny. Nikt nie wiem, dokąd zmierza przyszłość firmy, ale póki co nie maluje się w jasnych barwach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)