Nikon na poważnie myśli o bezlusterkowcu z dużą matrycą

Nikon na poważnie myśli o bezlusterkowcu z dużą matrycą
Marcin Falana

02.06.2016 05:45, aktual.: 26.07.2022 19:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiada się, że Nikon zamierza na poważnie zabrać się za bezlusterkowce, bo umówmy się 1-calowa matryca jest fajna w kieszonkowym kompakcie, a nie aparacie systemowym.

Nikon Rumors donosi, oczywiście nieoficjalnie i dość lakonicznie, że nowy aparat najprawdopodobniej pojawi się na Photokinie we wrześniu 2016 roku, albo i nie. Jedyny bardziej konkretny parametr jest taki, że aparat będzie miał dużą matrycę, ale czy pełną klatkę czy APS-C trudno powiedzieć.

Wcześniejsze pogłoski sugerowały bagnet F. Poza tym mogą pojawić się dwa modele jeden profesjonalny, a drugi dla wymagających amatorów. Nikon Rumors doszukał się także nowych aparatów, które Nikon zarejestrował w Indonezji.

Obraz

Według Mirrorless Rumors takie zabiegi najczęściej świadczą o wprowadzeniu nowego modelu za kilka miesięcy. Taki produkt, mógłby postawić Nikona na nogi po ostatnich niezbyt optymistycznych informacjach jakie napłynęły z Japonii i całego świata o cięciach kosztów.

Sony cieszy się już pełnoklatkowym bezlusterkowcem A7 w kolejnych wersjach od kilku lat i wielu użytkowników przesiadło się na te aparaty. Co więcej to na nich i innych aparatach premium Sony zarabia najwięcej. Czyżby Nikon także chciał zarobić na tym segmencie?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)