Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750

Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750

Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750
Źródło zdjęć: © © KB
Marcin Watemborski
02.03.2016 08:24, aktualizacja: 26.07.2022 19:10

W lipcu zeszłego roku firma Nikon poinformowała o niepoprawnym funkcjonowaniu migawki w niektórych egzemplarzach lustrzanki Nikon D750. Problem polegał na powstawaniu zacienionego fragmentu zdjęcia.

Firma Nikon w swoim oświadczeniu informuje, że wszystkie modele korpusu Nikon D750 wyprodukowane między październikiem 2014, a czerwcem 2015 kwalifikują się do bezpłatnego przeglądu oraz wymiany migawki.

Problem w tych aparatach polega na wadliwie działającej migawce, która rzuca cień na matrycę światłoczułą tworzą ciemniejszy obszar na zdjęciu.

Obraz

W celu zidentyfikowania, czy wasz model kwalifikuje się do bezpłatnego przeglądu oraz wymiany wadliwie skonstruowanej części musicie podać numer seryjny waszego korpusu na stronie internetowej producenta. Nikon go zweryfikuje i stwierdzi, czy wasz sprzęt należy do wadliwej serii.

Obraz
© © KB

Po potwierdzeniu wady dostaniecie instrukcję mówiącą o tym, co i jak dokładnie należy zrobić dalej. W pierwszej kolejności - należy zgłosić się do najbliższego centrum serwisowego Nikona. Migawka zostanie wymieniona bezpłatnie, nawet jeśli okres gwarancyjny już się skończył.

Od końca produkcji wadliwej serii minęło trochę czasu. Nie jest to pierwszy masowy problem, który pojawił się w modelach prezentowanych przez firmę Nikon. Nie można na to przymknąć oka - nie zapominajmy, że Nikon D750 nie należy do lustrzanek dla początkujących.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)